Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Dzieci do szkoły rodzice po kredyt gotówkowy

W niepamięć już odeszły czasy, kiedy to podręczniki szkolne z powodzeniem służyły kilku pokoleniom uczniów. Dzisiejsze wyprawki to poważny wydatek dla budżetów gospodarstw domowych. A gdy dodamy do tego pozostałe, także niezbędne, wyposażenie szkolnego tornistra naszych pociech okazuje się, że po pomoc finansową, czyli mówiąc wprost: kredyt, wypada zgłosić się do najbliższego banku. Nie zawsze wystarcza pomoc rozmaitych organizacji pozarządowych, stypendia czy opieka socjalna. Także coraz popularniejsze w Polsce karty kredytowe w takich sytuacjach nie zawsze już wystarczają.

Dzieci do szkoły rodzice po kredyt gotówkowy

Dzieci do szkoły rodzice po kredyt gotówkowy

Wielu rodziców nie jest przyzwyczajonych do takiej sytuacji, by na wyposażenie szkolnego plecaka swojego dziecka brać kredyt gotówkowy. Tymczasem dopiero ta forma pożyczki daje coraz częściej możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb edukacyjnych. Ostrożnie kalkuluje się, że na zakup wszystkich książek dla jednego ucznia trzeba wziąć często nawet niewielki kredyt gotówkowy w banku lub innej instytucji finansowej na kwotę nawet do 500 zł. Ceny osiągane w antykwariatach nie odbiegają znacznie od nowych wydań.

To jednak dopiero początek. O ile zakup taki można zrobić wykorzystując karty kredytowe, o tyle pozostałe wydatki bezpośrednio w placówce szkolnej (składki, ubezpieczenia, komitet rodzicielski, kółka zainteresowań, wycieczki) wymagają regulacji w gotówce. Do tego dochodzą wydatki na wyposażenie ucznia w strój sportowy, czasem obowiązkowy strój (mundurek) albo zmienne obuwie. W tym przypadku również, niekoniecznie duży, kredyt gotówkowy może okazać sie wielce pomocny i zastąpić znacznie wyżej oprocentowane karty kredytowe.

Bankowcy wskazują dziś na rosnący popyt na „szkolny” kredyt pobierany przez rodziców, generujący dziś już większy ruch aniżeli dowolny kredyt gotówkowy zaciągany w okresie świąt. Niektóre banki już zaczęły w takich przypadkach stosować preferencyjne oprocentowanie, wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających zastrzyku gotówki rodziców i przygotowując w tym celu specjalną ofertę pożyczkową. Wiele banków udziela w tej sytuacji tzw. pożyczek ekspresowych, gwarantujących gotówkę na koncie jeszcze w dniu podpisania umowy na kredyt. Dzięki temu wiele rodzin może uniknąć pułapki, w jaką wpędzają niespłacane w terminie karty kredytowe lub rosnący jak grzyby po deszczu pośrednicy finansowi.

Należy pamiętać, że wiele rodzin, by uniknąć pakowania się w jakikolwiek kredyt gotówkowy, może liczyć na wspomniane wcześniej dofinansowania, czy to z puli stypendiów szkolnych, od różnych organizacji, np. Caritas, czy też towarzystw, takich jak Towarzystwo Pomocy Dzieciom. Nic nie zanosi się, by trudny wybór, jakiemu od kilku lat poddawani są rodzice w przeddzień wypuszczenia swoich dzieci do szkół, został szybko i z korzyścią dla nich przez ministrów oświaty rozwiązany.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *