Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Dobra pożyczka to jaka pożyczka? Może szybka, a może od ręki?

Na pewno istnieje grupa ludzi, która zastanawia się, czy można w jakiś sposób pożyczyć pieniądze z banku tak, aby nie stracić na tego typu operacji. Wydaje się ze nie jest to możliwe i nie istnieje coś takiego jak dobra pożyczka.Taki związek dwóch wyrazów wydaje się być typowym przykładem oksymoronu, czyli połączenia dwóch wyrazów o sprzecznym znaczeniu. Nie ma znaczenia czy mamy do czynienia z pożyczką szybka czy tez od ręki. Żadna z nich nie jest dobra dla naszej kieszeni w ogólnym rozrachunku. Jednak często zdarza się, że potrzebujemy nagle gotówki w wyniku jakiegoś nieprzewidzianego wydarzenia. Szybki kredyt w takich sytuacjach może być jedynym wyjściem, które pozwoli nam poradzić sobie z problemem, który się pojawił. Może to być na przykład kosztowna naprawa auta lub konieczność zakupu nowej lodówki, która uległa awarii.

Wiele jest sytuacji losowych, na które nie jesteśmy finansowo przygotowani, a jednak w jakiś sposób musimy im sprostać. Przynajmniej cześć z nich da się przezwyciężyć dzięki gotówce dostępnej w banku. Wiele jest także instytucji wyspecjalizowanych w udzielaniu szybkich kredytów, które mogą nam dostarczyć pieniądze nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że w ich rozumieniu dobra pożyczka nie oznacza tania. Oznacza to coś zgoła innego, a mianowicie, że jest to dobra metoda zarabiania na klientach. Warto mieć tego świadomość zanim wykonamy telefon do jednego z przedstawicieli takiej instytucji finansowej. Na pewno z wielką ochotą przyjedzie on do naszego domu z walizką pełną pieniędzy i będzie zapewniał, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i możemy otrzymać nawet więcej gotówki niż potrzebujemy. Szybki kredyt dostaniemy u niego od ręki oczywiście z gwarancja, że jego spłata nie będzie dla nas najmniejszym problemem. Schody zaczną się dopiero gdy opuści on nasze mieszkanie. Okaże się wtedy, że umowa, którą podpisaliśmy zawiera postanowienia, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia a rzeczywiste oprocentowanie pożyczki jest ponad dwukrotnie wyższe od tego jakie przedstawiał nam doradca finansowy. Dobra pożyczka przestanie już być dobra, a stanie się naszym przekleństwem. Może dojść do sytuacji, że będziemy musieli zaciągać kolejny kredyt na spłatę poprzedniego i będzie się tak działo co kilkanaście miesięcy, aż w końcu przyjdzie komornik i zacznie stopniowo opróżniać nasze mieszkanie z bardziej cennych sprzętów. Oczywiście opis sytuacji, który powyżej przedstawiłem nie musi dotyczyć każdego przypadku, jednak wiele spraw, w których szybki kredyt był początkiem problemów kończy się w taki właśnie sposób.

Dlatego trzeba zawsze czytać dokładnie i ze zrozumieniem wszelki umowy, które się podpisuje, a także regulaminy usług finansowych, które nabywamy. Nie może dochodzić do sytuacji, gdy za namowa pracownika firmy decydujemy się na wyższą kwotę pożyczki niż faktycznie potrzebujemy. Należy mieć zawsze sprecyzowane potrzeby i jasno wyrażać swoje oczekiwania. Nie jest wskazane uleganie emocjom, gdyż może to skutkować podjęciem złych decyzji mających swoje odbicie w dalszej perspektywie. Każdy kredyt trzeba prędzej czy później oddać, a im się to prędzej zrobi to poniesie się mniejsze koszty. Nie należy także przeceniać swoich możliwości finansowych dotyczących miesięcznej

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *