Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Długi pogrążą Polskę?

Długi pogrążą Polske?

Długi pogrążą Polske?

Jak pokazują liczne dane na temat stanu w jakim znajdują się obecnie finanse polskiego sektora publicznego, publikowane ostatnio przez różnego rodzaju ośrodki badawcze, fachowo zajmujące się monitorowaniem rynku, nasze państwo zadłuża się w tempie zastraszającym. Nie same długi rosną w tempie ekspresowym ale równie samo tempo wzrostu długów. Informacje te, jak wiadomo, szczególnie interesujące powinny być dla osób prowadzących rachunki firmowe, gdyż, jak pokazują przeprowadzane w tym celu symulacje, za rok bądź dwa lata, stan zadłużenia polskiego państwa może stać na przeszkodzie do uzyskiwania przez polskich przedsiębiorców dotacji unijnych. Te szybkie pieniądze, które do tej pory w wydatny sposób wspierały rozwój polskiego sektora ekonomicznego, teraz, w czasach kiedy Polska coraz bardziej się zadłuża, mogą stać się po prostu niedostępne.

Wszyscy, prowadzący rachunki firmowe, muszą być świadomi, że, choć polski sejm dysponuje odpowiednim zasobem środków, dzięki którym można „oszukać“ ustalone przez naszą konstytucję normy, regulujące kwestie zadłużenia państwa, to Unia Europejska, której jesteśmy członkiem, nie da się tak łatwo przekonać, i, najprawdopodobniej, obejmie nasz kraj różnego rodzaju sankcjami, które, z finansowego punktu widzenia tych, którzy prowadzą rachunki firmowe, najpewniej będą w bardzo wysokim stopniu istotne.  Myśląc więc o takich sprawach jak szeroko pojęte szybkie pieniądze, musimy pamiętać, że stale rosnące zadłużenie polskiego sektora publicznego najprawdopodobniej spowoduje daleko idące zmiany na całym polskim rynku, zmusi rząd do wykonywania kolejnych ruchów, które w ostatecznym rozrachunku przyczynią się jeszcze w dodatkowym stopniu do skrępowania rąk osobom prowadzącym rachunki firmowe, które przecież już teraz mają duże problemy z zachowaniem odpowiednio wysokiego poziomu płynności finansowej.

Stale rosnący dług publiczny, nawet jeżeli nie pogrąży całkowicie polskiej gospodarki, zapewne w bardzo znaczącym stopniu przyczyni się do skomplikowania i tak już dość skomplikowanej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski skarb państwa. Ucierpią na tym najbardziej fundusze zapełniające rachunki firmowe oraz prywatne. Już za rok, według zdania niektórych ekspertów, rozpoczną się problemy wynikłe z ograniczeń zapisanych w polskiej konstytucji, za dwa lata, kiedy, nie poprawiana w ogóle albo poprawiana tylko doraźnie, sytuacji  w Polsce ulegnie dalszemu pogorszeniu, do tego wszystkiego dołączą się jeszcze kolejne sankcje, zastosowane przez Unię Europejską. I nawet jeżeli naszym pomysłowym posłom uda się, przy pomocy takich czy innych środków, chwilowo zażegnać najgorszą ewentualność, wszyscy, którzy prowadzą swoją działalność ekonomiczną oraz liczą na szybkie pieniądze muszą liczyć się z tym, że, chcąc ratować sytuację, to do ich kieszeni rząd sięgnie w pierwszej kolejności. Należy więc jak najszybciej się zabezpieczyć na wypadek cięższych sytuacji kryzysowych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *