Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

A co to jest kredyt refinansowy definicja i wybrane oferty

Sytuacja na rynku finansowym jest bardzo dynamiczna. Oferty kredytowe często ulegają zmianom w związku z różnymi wydarzeniami gospodarczymi. Doprowadza to do sytuacji, że w jednym okresie czasu wysokość oprocentowania jest kilka procent wyższa niż kilka miesięcy czy lat później.

Dlaczego powstał kredyt refinansowy?

Jest on bardzo podobny do kredytu konsolidacyjnego. Z ta różnicą, że służy do spłacania kredytów hipotecznych. Gdy podpisujemy umowę kredytowa na danych warunkach to obowiązuje ona do czasu, aż spłacimy całą kwotę. Przez te kilka lub kilkanaście lat sytuacja może się diametralnie zmienić i może się okazać, że kredyty są znacznie tańsze. Wtedy warto zaciągnąć kredyt na spłatę pożyczki hipotecznej, co w rezultacie może dać oszczędności rzędu nawet 30 % w porównaniu do kredytu hipotecznego na dotychczasowych warunkach.

Kredyty refinansowe oferowane są przez wiele wiodących na rynku banków. Różnią się między sobą detalami takimi jak maksymalna wysokość pożyczanej kwoty, czy oprocentowanie.

Wybór konkretnej oferty zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Można na pewno liczyć na zmniejszenie miesięcznej raty w stosunku do dotychczasowego kredytu.

A co to jest kredyt refinansowy definicja i wybrane oferty

A co to jest kredyt refinansowy definicja i wybrane oferty

Kredyt refinansowy z niskim oprocentowaniem dobrze jest zaciągać w sytuacji, gdy nasz poprzedni kredyt musieliśmy zaciągać na dosyć niekorzystnych warunkach, co oczywiście było spowodowane ogólną sytuacja panującą w branży finansowej. Wtedy można osiągnąć największe korzyści i zmniejszenie comiesięcznych rat kredytowych. Jest to szczególnie ważne przy wysokich kwotach pożyczek. Najlepszą porą na wzięcie tego rodzaju kredytu jest okres w którym notowane są bardzo niskie oprocentowania różnego rodzaju pożyczek i kredytów i banki chętnie udzielają kredytów na 100% wartości nieruchomości. Kredyt na dom czy mieszkanie nie musi być wcale taki drogi. Jeśli uda nam się trafić na optymistyczne nastroje w branży finansowej to możemy uzyskać środki na zakup nieruchomości na bardzo preferencyjnych warunkach z niezwykle niskim rocznym oprocentowaniem i bez dodatkowych prowizji za udzielenie kredytu.  Obecna sytuacja na rynku związana z globalnym kryzysem finansowym powoduje, że banki bardzo ostrożnie udzielają kredytów, a co za tym idzie narzucają bardzo wysokie oprocentowania. Przez to kredyt refinansowy jest teraz nieopłacalny i powinno się poczekać z jego zaciągnięciem do momentu, w którym nastroje gospodarcze zaczną się poprawiać. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja z każdym miesiącem będzie się poprawiać, a wraz z nią będą zmieniać się oferty kredytowe wszystkich instytucji finansowych. Jest to bardzo optymistyczna prognoza na przyszłość, gdyż można się spodziewać, że także inne rodzaje usług finansowych zyskają w ten sposób na atrakcyjności. Kredyt na spłatę pożyczki hipotecznej jest obecnie oferowany przez praktycznie każdy bank jaki działa na polskim rynku. W związku z tym trudno jest przedstawić tak szeroką ofertę w krótkim opisie, ale można ogólnie powiedzieć, że obecnie jeśli nie ma takiej konieczności to dobrze jest poczekać z tego typu decyzjami jeszcze kilka miesięcy, a na pewno wtedy oferty będą zdecydowanie bardziej przyjazne dla klienta.

Wszystko oczywiście zależy od tempa rozwoju gospodarczego gospodarki (Ministerstwo Gospodarki)  i tego jak Świat poradzi sobie z globalnym kryzysem, który ma swoje odzwierciedlenie także w wysokości oprocentowania kredytów i pożyczek hipotecznych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *