Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Złe kredyty przedsiębiorstw na bankowe kłopoty

Problemy firm to nie tylko ich własna sprawa. Biorąc kredyt firma generuje tym samym dla banku pewny zysk – to wiadomo nie od dziś!
Rosnące rezerwy na złe kredyty przedsiębiorstw sprawiły w Kredyt banku dość kłopotliwe skutki. Drugi kwartał bank zarobił jedynie 13,8 mln zł (analogicynie w 2009 – 40,6 mln zł.).

Złe kredyty przedsiębiorstwa - patrzcie na maj

Problemy firm to w rzeczywistości i problemy banku jeśli udzielił takiemu przedsiębiorstwu kredyt. Wiele banków poinformowało o zwiększeniu rezerw na niepracujące kredyty. Zapewnienie Rządu Polskiego o dobrej sytuacji polskich firm nie ma się jak do danych przrdstawionzch przez banki. Potwierdzić tą sytuację może NBP, gdzie tylko w maju warotść niespłaconych przez przesiębiorców kredytów wzrosła o 2 mln zł. Ale łączne zadłużenie polskich firm w stosunku do banków wynosi prawie 27 mln zł.
Trudno oprzeć się eksperdzkiemu stwierdzeniu, iż polskim firmom nie dzieje się nic złego, a majowy wzrost to skutek spadku polskiej waluty. Osłabienie złotego i wzrost kredytów jest powodem zwiększenia rezerw.
Za wzrostem rezerw może się kryć jedna branża lub też kilka firm. Ta branża może być stal. Złe wyniki banków to pogorszenie się warunków w branży stalowej, która szczerze mówiąc ma za sobą fatalny rok. Trzeba jednak mieć nadzieje, że jak najszybciej zmieni się zła passa wszystkich branży, w których zaobserwowano kłopty z kredytami.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *