Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Tani kredyt – ile bank zarabia na kliencie

Głównym źródłem dochodów, jakie uzyskują banki jest udzielanie kredytów. Są one oprocentowane, co oznacza, że zawsze trzeba oddać więcej niż się pożyczyło i to właśnie na tych odsetkach najbardziej zarabiają banki. Często w reklamach różnego rodzaju ofert kredytowych klient jest informowany, że otrzyma tani kredyt. Jest to pewnego rodzaju sprzeczność, jeśli weźmie się pod uwagę, że odsetki stanowią około kilkunastu procent pożyczonej kwoty w skali roku.

Jeśli pożyczamy pieniądze na długi okres czasu to może się okazać, że wraz z dodatkowymi opłatami i wszystkimi odsetkami zwrócimy do banku dwukrotność tego co pożyczyliśmy. Chyba w takiej sytuacji nie można powiedzieć o danym kredycie, że jest tani. Różnego rodzaju dodatkowe, a zarazem obowiązkowe ubezpieczenia i prowizje dla banku sprawiają, że pożyczanie pieniędzy nigdy nie było i nie będzie tanie. Szybki kredyt, który można uzyskać nie tylko w bankach, ale także w firmach zajmujących się tylko i wyłącznie udzielaniem kredytów należy do najdroższych. W tym przypadku oprocentowanie jest dużo wyższe niż dla kredytów długoterminowych. Instytucje finansowe tego typu nastawione są na wysokie zyski i dlatego podnoszą oprocentowania często do granic absurdu.

Niektórzy ludzie zbyt bardzo ufają temu co napisane jest w ulotkach informacyjnych i decydują się na pożyczanie pieniędzy z takich źródeł. Okazuje się później, że wysokość odsetek jakie muszą płacić wraz z ratami kredytu stanowi bardzo dużą część całej pożyczonej kwoty. patrząc na te wszystkie dodatkowe koszty, jakie ponosi kredytobiorca trudno jest powiedzieć, ze istnieje cos takiego jak tani kredyt. Oczywiście można znaleźć mniej lub bardziej korzystne oferty, jednak zawsze sytuacja sprowadza się do tego, że musimy oddać pożyczona kwotę wraz z nawiązką. Banki najbardziej zarabiają właśnie na udzielaniu kredytów. Można szacować, że kwoty jakie zarabiają na każdym z nich sięgają 10 – 30% pożyczonej kwoty. Są to więc całkiem spore zyski biorąc pod uwagę ilość udzielanych każdego roku kredytów. Szybki kredyt oznacza duże koszty dodatkowe, powinien o tym pamiętać każdy kto decyduje się na pożyczanie pieniędzy bez zbędnych formalności. Te wyższe oprocentowania są także pewną rekompensata za ryzyko jakie podejmują instytucje finansowe pożyczając pieniądze osobom, o których niewiele wiedzą i nie znają ich faktycznej sytuacji majątkowej i miesięcznych dochodów. Na tani kredyt mogą jedynie liczyć studenci, dla których banki posiadają osobną ofertę. Mogą oni liczyć na uzyskanie kredytu w czasie trwania studiów na cele związane z edukacją. Takie kredyty są bardzo nisko oprocentowane jednak kwota, którą mogą uzyskać nie może przekroczyć kilku tysięcy złotych. takie pieniądze wystarcza na opłacenie dodatkowych kursów i szkoleń lub na zakup komputera przenośnego niezbędnego do efektywnej nauki. Są to chyba jedyne kredyty, które można uzyskać na tak preferencyjnych warunkach. Oczywiście każdy student chcący się ubiegać o kredyt musi przedstawić w banku szereg wymaganych dokumentów i zaświadczeń, a jego wniosek musi zostać pozytywnie rozpatrzony. Szybki kredyt jest bardzo opłacalny, ale tylko dla instytucji, która go udziela. Kredytobiorca zawsze najwięcej traci, gdy chce szybko uzyskać dodatkowe pieniądze. oczywiście zdarzają się sytuacje losowe, w których takie postepowanie jest jedynym wyjściem i właśnie w takich trudnych sytuacjach można jedynie zdecydować się na tę formę pożyczki.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *