Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt odnawialny – warunki uzyskiwania

Starając się o kredyt odnawialny w banku, nie musimy podawać powodów, dla których ubiegamy się o kredyt. Możemy wykorzystywać go na takie cele, jakie nam się podoba. Prawie we wszystkich bankach warunkiem dostania kredytu odnawialnego jest posiadanie konta – rachunku rozliczeniowo oszczędnościowego.

Kredyt odnawialny to w istocie jakby stała linia kredytowa, z której bank korzysta. Oprocentowanie kredytów tego typu nie jest zazwyczaj wysokie, jednak bank zarabia na nas przez ustanawianie wysokich prowizji oraz opłat dodatkowych, na przykład za prowadzenie samego rachunku. Właściwie zakładając konto w dowolnym banku możemy dostać kredyt odnawialny jakby w pakiecie. Należy wiec zwrócić uwagę nie tylko na to, jakie są warunki prowadzenia zwykłego konta w danym banku, ale także na to, jaki jest na przykład oprocentowanie kredytu odnawialnego. Nigdy bowiem nie wiadomo, co nas spotka i czy nie będziemy potrzebowali tego typu kredytu.

Lepiej jest zdecydowanie skorzystać właśnie z  takiej usługi zamiast z pożyczek bez zaświadczeń, przyznawanych przez firmy w jedną dobę, bo oprocentowanie takich kredytów tak wysokie, że korzystanie z takich możliwości wzięcia kredytu przekracza granice zdrowego rozsądku. Warunkiem możliwości posiadania takiego konta kredytowego jest zazwyczaj nieprzekraczanie pewnego limitu, odgórnie wyznaczonego przez bank. Rozglądając się za odpowiednim bankiem, w którym moglibyśmy zaciągnąć kredyt odnawialny, nie musimy tak dokładnie kierować się tym, jakie jest w danym miejscu oprocentowanie, bo tak naprawdę każda spłata kredytu zmniejsza kapitał, od którego odciągane są odsetki. Każda taka spłata pozwala nam oczywiście na ponowne korzystanie ze środków przyznawanych nam jako kredyt w późniejszym czasie.

Kiedy dostajemy kredyt odnawialny, dostajemy również kartę kredytową, z której możemy korzystać wtedy, kiedy chcemy – dlatego kredyt konsolidacyjny jest tak bardzo wygodny, że właściwie bez konsultacji z bakiem możemy odnawiać nasz kredyt. Klienci chwalą sobie to, że mogą następnie spłacać go w takiej ilości i wtedy, kiedy chcą. Mogą mieć debet na koncie przez większą część miesiąca i nie płacą za to horrendalnych odsetek. Jednak ci klienci, którzy ratują się z kłopotów ze spłatą innych kredytów zaciąganiem kredytów odnawialnych pakują się w jeszcze gorsze kłopoty – lepie jest wtedy skorzystać z możliwości zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, bo jednak karta kredytowa generuje dalsze niepotrzebne koszty, które kompletnie są bezsensowne dla stałych dłużników.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *