Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kiedy potrzebna jest pożyczka?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy masz kilka rozwiązań w zależności od tego jaki jest cel zakupu oraz jakie masz dochody. Możesz wziąć kredyt lub pożyczkę. W ogólnej świadomości pojęcie dobra pożyczka jest równoznaczne z definicją kredytu, jednak obie te formy różni przede wszystkim regulacja prawna, gdyż kredyty formalnie podlegają pod prawo bankowe, a pożyczki pod kodeks cywilny. Właśnie z tym rozróżnieniem jest związany fakt bytności na rynku firm, które udzielają pożyczek, chociaż nie są bankami i jest to w pełni zgodne z literą prawa.

Pożyczka zwykle nie przekracza kilku lub kilkunastu tysięcy i może być oprocentowana wyżej niż kredyt, w zamian nie jest obwarowana zasadami kredytowymi, które w większości przypadków określają dokładnie cel, na jaki mogą zostać spożytkowane środki (w większości przekazane na konto, a nie w formie gotówki) przyznane klientowi. Pożyczka gotówkowa jest w całości przekazywana osobie, która się o nią ubiega – do pewnej kwoty nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach, a jedynie dowód osobisty z aktualnymi danymi.

Tego typu pożyczka może nam pomóc w momencie, w którym nagle potrzebujemy niewielkiej sumy pieniędzy lub na przykład planujemy wyjazd, zakup mebli albo nieduży remont. Pożyczka gotówkowa także jest swego rodzaju obciążeniem, jednak choćby z powodu niższej kwoty wyjściowej nie powinna znacząco wpływać na późniejszy budżet domowy. W dzisiejszych czasach z tej formy nadawania płynności domowym finansom korzysta wiele osób, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że to, co zarabiają nie wystarcza na zrealizowanie wszelkich niezbędnych wydatków. Nie jest to nic nienormalnego, jednak do rozwiązania tego typu problemu należy podejść rozważnie, uprzednio zapoznając się z wszelkimi argumentami za i przeciw danym rozwiązaniom.

Pożyczka gotówkowa to jedna z możliwych opcji, której zaletą jest to, że dla większości osób jest właściwie dostępna od ręki, a wymagane formalności są niewielkie. Jeśli jesteśmy pewni, że to właściwie rozwiązanie w naszej sytuacji, powinniśmy znaleźć odpowiednią firmę, która udziela pożyczek i posiada nieposzlakowaną opinię wśród dawnych i obecnych klientów, a potem ustalić szczegóły z konsultantem, który będzie w stanie doradzić nam na temat wysokości, jaką powinna osiągnąć pożyczka oraz dogodnego terminu jej spłaty, a także ewentualnie wysokości rat. W miarę możliwości wypytajmy o wszystkie szczegóły jeszcze przed podpisaniem umowy, by później nic nas nie zaskoczyło.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *