Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Emerytury na kredyt

ZUS Zespół Ubezpieczeń Społecznych ma problem, albo lepiej będzie miał problem z wypłatami emerytur w przyszłości. Bo zamiast doganiać poziom życia w Unii Europejskiej Polska z najmłodszymi emeryturami będzie się od niego oddalać!
Według ZUS-u w ubiegłym roku wiek mężczyzn odchodzących na emerytury sięgał 61 lat, a kobiet 57,8 lat. To prawie tyle samo co w roku 2008 , gdzie obywatele wieku emerytalnego mieli dużo przywileji.
Dla przypomnienia na emeryture mogły odejść kobiety już w wieku 55 lat i  mężczyźni 60 lat. A oficjanie statystyka wynosiła odpowiednio 56,2 i 61,1 lat.
Zastosowane zmiany w roku 2009 są z długoletnim okresem rozwoju, bowiem po reformach z upływem lat zacznie się poprawiać. Zmniejszy się liczba osób odchodzących na emerytury na starych zasadach. Rok 2009 to również i nowe prawa na korzystanie z emerytur bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy. Poszło w ten sposób wiele młodszych ludzi, którzy mieli świadczenia w ZUS.
Należymy do Unii Europejskiej, a ta podnosi wiek emerytalny do 65 lat a nawet do 67 lat. Polska milczy, ale na jak długo?!
Ponadto obowiązuje nadal lepszy stosunek emerytur do służb mundurowych…. po 15 latach pracy mogą odejść na wcześniejszą emeryturę, górnicy po 25 latach oraz rolnicy ubezpieczeni w KRUS – po ukończeniu 55lat.
Przywileje górników i służb mundurowych to w pierwszej kolejności zmiany na ich niekorzyść.
Lecz takie zmiany są potrzebne, ponieważ polacy stażeją się i coraz mniejsza liczba osób pracuję na nasze emerytury. Dla służb mundurowyzch i ubezpieczonych w KRUS – ZUS musi dopłacać i w tym roku dopłaty wyniosły 64,7 mld zł – czyli jakieś 20% wszystkich jego wydatków. To świadczy o chorobie systemu emerytalnego!
Łączyny deficyt w systemie emerytalnym FUS i KRUS i służb mundurowych to 5% PKB – to około 5 tyś zł na każdego polaka pracuującego poza KRUS! Składki wpłacane do ZUS-u lub KRUS-u nie wystarczają na wypłaty emerytur. co dalej może na zycie banki udostępnią nam kredyt na emeryturę?

emerytury-na-kredyt

Poprosze emeryture na kredyt!

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *