Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Czy szybki kredyt gotówkowy istnieje? Porównanie ofert

Osoby, które nigdy nie pożyczały pieniędzy z banku zastanawiają się na pewno jak długo trwa cała procedura kredytowa. Wszystko zależne jest od kwoty pożyczki. Przy stosunkowo małych sumach pieniędzy do kilku tysięcy złotych można otrzymać kredyt w ciągu jednego dnia spełniając minimum formalności. Taka usługa nazywa się szybki kredyt i jest przeznaczona, przynajmniej w teorii na bardzo pilne i niespodziewane wydatki. Oferty różnych banków i innych instytucji finansowych oferujących tego typu szybkie pożyczki są do siebie bardzo zbliżone. Różnią się między sobą w zasadzie tylko drobnymi szczegółami.

Największe różnice można odnaleźć analizując wysokość oprocentowania i dodatkowych kosztów prowizji i ubezpieczeń. Tego typu kredyt gotówkowy należy wybierać właśnie kierując się jak najniższymi kosztami odsetek i dodatkowych opłat. Powinno to być główne kryterium decydujące o wyborze konkretnej oferty. Wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że na rynku usług bankowych również mamy do czynienia z konkurencją, dlatego warto jest na bieżąco śledzić zmieniające się propozycje poszczególnych banków i orientować się w najbardziej korzystnych ofertach. Analizując aspekt konkurencyjności z drugiej strony można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której jakaś oferta kredytowa będzie znacznie bardziej korzystna od pozostałych. Jest po prostu niemożliwością, żeby jeden szybki kredyt był kilkanaście lub kilkadziesiąt procent tańszy od pozostałych. Za to sytuacja w drugą stronę jest bardzo powszechna. Mianowicie zdarza się często, że szybka pożyczka oferowana przez pewną instytucją finansową jest o wiele droższa od pozostałych i do czasu, gdy są na nią chętni nie znika z rynku.

Najlepszy kredyt gotówkowy charakteryzuje się dość wysokim oprocentowaniem, które zależne jest od czasu na jaki jest zaciągany oraz od zaawansowania procedury kredytowej. Im jest ona prostsza tym wyższe jest z reguły oprocentowanie i koszty dodatkowe takie jak ubezpieczenie i prowizja. W ten sposób bank zabezpiecza się przed klientami, którzy biorąc pożyczkę nie mają wcale w planach jej spłaty. Trzeba wiedzieć, że zawsze pewnego ułamka spłaty wszystkich udzielonych kredytów nie daje się wyegzekwować. Szybki kredyt na prawdę istnieje wystarczy tylko popatrzeć w ogłoszenia w gazetach czy wiszące na słupach ogłoszeniowych. Jego udzielaniem zajmują się zwykle instytucje finansowe wyspecjalizowane w tego typu działalności. Nie oferują one innych usług finansowych takich jak prowadzenie kont osobistych czy udzielanie pożyczek hipotecznych. Nastawione są na szybki i łatwy zysk poprzez udzielanie krótkoterminowych i wysokooprocentowanych kredytów. Trzeba przyznać, że znajdują całe rzesze klientów, których nie odstraszają te wysokie oprocentowania lub nie są oni ich świadomi, gdyż w ulotkach i według zapewnień przedstawicieli handlowych nie są one wcale takie wysokie. Dopiero w umowie i regulaminie kredytu napisane jest małym druczkiem faktyczne oprocentowanie. Trzeba mieć tego świadomość i ostrożnie podejmować decyzję zanim złożymy swój podpis na umowie.

Niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą szybki kredyt to możliwość wpadnięcia w pułapkę kredytową. Powszechny Dom Kredytowy Fiolet oferuje na ten przykład pożyczkę do 8 tys. zł, dla osób z dochodami minimum 450 zł netto. Jest to zdecydowanie zbyt niska kwota dochodu aby pobierający kredyt mógł ją spokojnie spłacać… Większe banki, dają większą zdolność. Bank City Handlowy pożycza od 1000 do 120 tys. złotych; PKO BP do 20 tys. złotych bez zaświadczeń. MBank i Golfinance do 100 tysięcy złotych. Bank pocztowy na reklamie ma informację o kredycie od 500 do 100 tys. złotych jednak bez poręczenia daje jedynie 20 tys. Bank BGŻ bez poręczycieli pożycza 50 tys. złotych z procentowaniem 8,5 proc. Istnieje również instytucja sms325, która oferuje niskie stawki do 1000zł bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie wysłanie sms.

Kredyt gotówkowy nie jest niczym złym i nie należy się go obawiać jeśli mamy świadomość tego o ile więcej trzeba będzie oddać w stosunku do tego co się pożyczyło i jakie są konsekwencje nieterminowego spłacania rat. Warto najpierw poświęcić trochę czasu na porównanie poszczególnych ofert, żeby wybrać taka, która najbardziej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

W obronie każdego klienta na straży stoi Rzecznik Praw Obywatelskich!

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *