Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Zaułek kredytowy – kłopoty ze spłatą kredytu

Kredyty mieszkaniowe są zazwyczaj spłacane przez nas przez długie lata. Niestety najczęściej zdarza się, że przez tak długi czas dotyczą nas rozmaite klęski, niepowodzenia wiążące się w z utratą płynności finansowej. Do największego ryzyka związanego ze spłatą kredytu należy obniżenie dochodów, które według statystyk zdarza się aż 70 % klientów banków w ciągu kilkudziesięciu lat. Kłopoty ze spłatą kredytu przyczyny – niespodziewana utrata pracy czy utrata zdrowia powodująca zaprzestanie pracy zawodowej. Czasami są to także zgoła nieprzewidziane wielkie wydatki, które trzeba ponieść, a które uniemożliwiają nam spłacanie kolejnych rat przez jakiś czas. Jak wygląda czarny scenariusz kredytowy? W przypadku opóźnień ze spłatą kredytu zgłasza się do nas konsultant telefoniczny banku, w którym zaciągnęliśmy nasz kredyt . Takie sytuacje zdarzają się często.

W trakcie rozmowy zazwyczaj pracownicy banku ustalają wraz z klientem, kiedy nastąpi kolejna płatność. Jeśli nie będziemy odbierali takich telefonów, bank będzie wysyłał upomnienia przypominające nam o tym, że mamy obowiązek kredytowy. Lepiej jest nawiązać kontakt z bankiem, bo każde takie upomnienie to kolejne koszty, które bardzo szybko narastają do kilkuset złotych miesięcznie nawet. Ponadto każdy dzień, który upływa po dacie, kiedy trzeba było wpłacić kolejna ratę to kolejne odsetki, które na szczęście nie są naliczane od kwoty zadłużenia, ale od kwoty jednej, ostatniej raty.

Rachunek kredytowy w takim wypadku nie wygląda jeszcze źle, każdemu może się zdarzyć, trzeba to zapłacić i wszyscy

Nie daj sie bankowi!

Nie daj sie bankowi!

zapominają o sprawie. Gorzej jest, jeśli klient dalej uchyla się od spłaty kredytu i nadal brakuje kontaktu z bankiem w tej sprawie. Zazwyczaj wysokość odsetek od ostatniej raty kredytu to jeden procent ostatniej raty dziennie, co oznacza, że jeśli zadłużyliśmy się tak, że spłacamy co miesiąc raty w wysokości pięciu tysięcy, to płacimy piec złotych dziennie za opóźnienie. Jeśli dalej będziemy nie zwracali uwagi na przychodzące do domu listy i na telefony od banku, może to skończyć się wypowiedzeniem umowy ze strony banku, zerwaniem kredytu. Taka sytuacja, w przypadku jeśli jest to kredyt hipoteczny, grozi poważnymi konsekwencjami – możemy stracić dom. Od momentu wypowiedzenie umowy kredytu przez bank klient ma trzydzieści dni na spłatę zalegającej raty. we wszystkich bankach obowiązuje taki sam okres.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *