Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt studencki inwestycją w przyszłość

Nie ma obecnie na polskim rynku lepszej możliwości na zyskanie pierwszych pieniędzy na rozkręcenie swojego własnego biznesu po skończeniu studiów jak korzystanie z możliwości pobierania kredytu studenckiego przez cały okres studiów.

Możemy wtedy te pieniądze odkładać na lokacie na przykład sześcioprocentowej w skali roku, a następnie, po skończeniu studiów, mamy kilkadziesiąt tysięcy zysku, oczywiście po spłacie kredytu, który należy oddać państwu polskiemu, czy bankowi po skończeniu studiów. Kredyt studencki to kredyt bez bik, czyli nie nikt nie musi sprawdzać rzetelności i odpowiedzialności finansowej studenta, bo w założeniu on takowej nie ma. Jest to nisko oprocentowany kredyt dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na utrzymywanie się z pieniędzy dostarczonych przez rodzinę. Najczęściej w praktyce kredyt studencki bez bik oznacza prześwietlenie jednak ich rodziców.

Studencie popatrz w swoją przyszłość :)

Studencie popatrz w swoją przyszłość :)

Czasami też, jeśli student chce mieć taki kredyt, a nie ma rodziców, którzy spełnialiby warunki dostania kredytu, może zwrócić się do Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa albo do Banku gospodarstwa Krajowego, który poręczy za rodziców taki kredyt. Dlatego też ci, którzy biorą kredyt studencki są w lepszej sytuacji niż każdy przeciętny obywatel. Nie każdy jednak może wziąć taki kredyt. Studencki kredyt może zostać odmówiony nie tyko tym, którzy mają zbyt niskie dochody, ale także tym, którzy takie dochody mają zbyt wysokie. Takie zabezpieczenie pozwala na ograniczenie ilości sytuacji, w których studenci braliby takie kredyty na kumulowanie sobie oszczędności. Zanim weźmiemy taki kredyt bez bik, powinniśmy wziąć pod uwagę pewne  ryzyko związane z jego utrzymywaniem. Przede wszystkim kredyt jest niebezpieczny dla tych,którzy nie są pewni, czy będą kontynuować naukę na studiach aż do końca, czy zrobią magistra, czy przerwa wcześniej naukę. Poza tym ryzyko wiąże się też z niepewnością co do wysokości stop procentowych ustalanych przez NBP. Obecnie sytuacja w tym względzie jest rekordowo korzystna dla kredytobiorców, jednak w kolejnych latach sytuacja może już nie wyglądać tak różowo. Jednak istnieje pewne widełki dotyczące kredytu studenckiego, poza które nigdy żaden bank nie wyjdzie,co sprawia, że kredyt studencki będzie zawsze najniżej kosztowną inwestycją w przyszłość. Obecnie kredyt bez bik w postaci kredytu studenckiego oferują na rynku cztery bank i cały czas ta liczba maleje, bankom po prostu nie opłaca się pożyczania pieniędzy studentom.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *