Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kalkulator kredyt! – czyli jak zwiększyć zdolność kredytową!

zdolnosc-kredytowa

zdolnosc-kredytowa

Zapewne większość osób śledząca informacje medialne słyszała o kolejnym zaostrzeniu kryteriów przyznawania kredytów i nie mowa tutaj zasadach przyznawania szybkich pożyczek na dowód, ale również o kredytach hipotecznych, samochodowych czy nawet konsolidacyjnych. Od zawsze najistotniejszym czynnikiem pozwalającym wyznaczyć maksymalny kredyt w banku był dochód netto na osobę w rodzinę. Nic nie zmieniło się w tej kwestii liczy się umowa o pracę bądź udokumentowany przychód z działalności gospodarczej jednakże dzisiejsze kredyty nie pozwalają miesięcznej sumie wszystkich zaciągniętych zobowiązań przekroczyć 50% miesięcznych dochodów kredytobiorców! Oznacza, że czym niższe zarobki tym kalkulator kredyt nie pozwoli zaciągnąć kolejnych pożyczek, w rezultacie może się okazać, że potoczna rodzina Kowalskich nie będzie mieć możliwości starania się nawet o kilku tysięczne kredyty np. na zakup sprzętu rtv-agd czy nisko budżetowego samochodu. Rada polityki pieniężnej zmiany w sposobie ryzyka i przyznawania kredytów zapowiedziała dopiero na koniec 2010 roku, wiadomo już że przewodni czynnik dochodu dalej nie zmieni priorytetowej pozycji. Czy w takim razie kredyty dla osób mało zarabiających mogą pozostać tylko marzeniem?

Kredyt w banku opiera się przede wszystkim na liczbach i statystykach, przez które eliminowane są potencjalne ryzykowne osoby, które w przyszłości nie byłyby w stanie spłacić pożyczonych pieniędzy. Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę, że rzeczywistość to nie kalkulator kredyt gdzie wszystko musi być idealnie udokumentowane. Co trzeci Polak posiada dochody z bliżej nieokreślonych źródeł, wielu dorabia wykorzystując uzdolnienia manualne, inni pracują za granicą, pozostali żyją z sprzedaży nieruchomości, dlatego brak możliwości dostarczenia zaświadczenia z pracy nie czyni ich gorszymi od dobrze wynagradzanych pracowników etatowych. Istnieje kilka sposób, dzięki którym osoby pobierające najniższe krajowe wynagrodzenie bądź posiadające przychody z szarej strefy mają szansę otrzymać kredyt w banku.
Sama tzw. zdolność kredytowa liczona jest na podstawie różnicy między przychodami, a wydatkami starającego się o pożyczkę. Zgromadzone dane przez bank wprowadzane są w kalkulator kredyt gdzie wyliczana jest kwota, którą realnie miesięcznie może spłacać klient. Aby zwiększyć swoje możliwości i otrzymać wyższe kredyty najłatwiej zaciągać zobowiązanie z drugim kredytobiorcą np.: małżonkiem, rodzicami. W przypadku posiadania nieudokumentowanych dochodów należy przedstawić historię prywatnego rachunku bankowego gdzie kalkulator kredyt wyliczy odpowiednie obroty na koncie. Mogłoby się wydawać inaczej, ale kredyty biorą pod uwagę wykształcenie, dlatego poszerzanie wiedzy nawet na uczelniach niepublicznych daje większe możliwości. Przede wszystkim nie warto wstydzić się własnych dochodów nawet, jeśli zarabiamy 1137 zł brutto, a nasz staż zawodowy wynosi więcej niż kilka miesięcy w danej firmie istnieje szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku! Kredyt w banku jest otwarty dla ludzie regularnie zarabiających. Banki doskonale zdają sobie sprawę, że z 900 zł netto nie ma możliwości utrzymania rodziny, finansiści znają praktyki małych firm gdzie pracownik otrzymuje premię do ręki, dlatego w wielu przypadkach wystarczy kredyty wymagaj własnoręczne wypełnione zaświadczenie o pozostałych przychodach i ich wysokości. Podobnie jest w przypadku działalności gospodarczej, jeżeli nasza firma prosperuje minimum rok kredyt w banku staje się bardziej realny. Warto przed staraniem się o kredyty zrezygnować z wszystkich kart pożyczkowych, a brak wcześniej zaciąganych zobowiązań finansowych jest tylko pozytywnym aspektem w staraniach się o pieniądze. Wiele osób pragnie, aby kalkulator kredyt przemówił za jak największym limicie zadłużenia przy zachowaniu jak najkrótszego czasu jego trwania, jest to błąd. Wydłużony okres spłaty pozwoli wielce obniżyć raty, a co za tym idzie nawet przy niewielkich zarobkach może udać się zaciągnąć wyższe pożyczki! Kalkulator kredyt liczy również przychody z wszystkich umów o dzieło i zlecenia, spadki i darowizny oraz miesięczne przychody z źródła wynajmu nieruchomości. Prowadząc działalność gospodarczą warto specjalnie nie zaniżać dochodu płacić podatki, ponieważ przedsiębiorca sam wypracowuje sobie wyniki, które są podstawą kalkulacji, jaka jest potrzebna by otrzymać kredyt w banku.
Na chwilę obecną tylko kilka banków proponuje kredyty na oświadczenie, które nie zawsze są przyznawane, jeśli chodzi o kwoty powyżej kilkunastu tysięcy złotych, dlatego posiadając niskie dochody warto dbać o aktualnie zaciągnięty szybki kredyt w banku pilnować terminowości wpłat, pokazywać obrót na rachunku prywatnym, a w przyszłości kalkulator kredyt na pewno miło nas zaskoczy!

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *