Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Dwuwalutowe kredyty mieszkaniowe szansą na niższe raty?

Kredyty mieszkaniowe

Kredyty mieszkaniowe

Marża, stopa oprocentowania i przede wszystkim wynikowa wysokość raty to jeden z głównych czynników, który kusi potencjalnych interesantów do podjęcia zobowiązania w walucie obcej. Kredyt we frankach czy euro oferuje przy obecnym kursie oferuje mniejszy pułap regularnych, co miesięcznych spłat nawet na poziomie kilkuset złotych mniej w porównaniu do rodzimej waluty, niestety niższe raty wiążą się tu z wyższym ryzykiem destabilizacji, a co za tym idzie może powtórzyć się sytuacja z pierwszego kwartału 2009 roku gdzie Pko bp kredyt hipoteczny zaciągnięty w złotówkach był wielce opłacalną inwestycją niż same zobowiązanie w euro, można wręcz powiedzieć, że kredyty mieszkaniowe zaczęły siać strach. Sytuacja załamania rynku finansowego przyniosła nie tylko straty, ale również i wnioski ochrony konsumenta przed potrójną spłatą całego zobowiązania, dlatego w sierpniu bieżącego roku w życie wchodzą przepisy regulujące kredyty mieszkaniowe w walutach obcych, gdzie sam klient będzie zmuszony ponosić wkład własny w przypadku, gdy decyduje się na kredyt we frankach czy nawet w euro. Konsekwencją nowych ustaw będzie zmniejszenie zainteresowania tego rodzaju tańszymi zobowiązaniami. Pko bp kredyt hipoteczny już szacuje spadek obrotów sprzedaży, o 20% ponieważ wiele klientów wciąż ryzykuje podpisując umowę na kredyt we frankach mając nadzieję, że przez te kilka lat zanim Polska nie wejdzie do strefy euro uda się zaoszczędzić poważne pieniądze. Tymczasem banki próbując ominąć nową ustawę, a także nie czekając na wciąż oddalający się termin przystąpienia polski do europejskiej strefy walutowej mają zamiar wprowadzić dwuwalutowe kredyty mieszkaniowe.
Według wielu obliczeń i prognoz rata takiego długoterminowego zobowiązania miałaby być nawet o 200 zł niższa od standardowego kredytu w złotówkach natomiast o podobną kwotę wyższa niż kredyt we frankach, przy czym ryzyko gwałtownego podniesienia stopy raty byłoby niższe aż o 50%. Same kredyty mieszkaniowe w połowie składałby się z złotówek, a w drugiej połowie opiewałby na walutę obcą, przy czym po wprowadzeniu euro całkowicie stałby się zobowiązaniem w tej walucie. Pko bp kredyt hipoteczny już zapowiada udostępnienie nowej oferty klientom do końca bieżącego roku. Rozwiązanie dwuwalutowe w ciągu roku mogłoby nawet pomóc zaoszczędzić do 3000 zł, w przypadku wysokich pułapów kredytowych suma mogłaby ulec podwojeniu. Analiza działu Pko bp kredyt hipoteczny napawa optymizmem! Najbardziej opłacalną opcją wydaje się kredyt we frankach w postaci dwuwalutowej nawet, jeśli w przyszłości złotówki zamienią się na euro i tak wartość europejskiej waluty jest niższa niż samego franka, dzięki czemu kredyty mieszkaniowe w tej postaci zadowolą największego sknerę.

Przy dwuwalutowej ofercie niestety nie może zabraknąć minusów Pko bp kredyt hipoteczny wskazuje, że stopa ubezpieczenia była by wyższa o średni 0,5-1,5% marża pozostałaby na tym samym poziomie i wyniosłaby 1,99% czyli identyczna, jaką trzeba zapłacić za kredyt we frankach czy złotówkach. Analizując nową ofertę Pko bp kredyt hipoteczny dalej średnio zaciągając pieniądze na zakup mieszkania czy domu, w dwuwalutowej opcji w wielu przypadkach można skredytować aż 95% wartości nieruchomości pozostałe 5% można wraz z kosztami obsługi kredyty mieszkaniowe mogą udzielić jako oddzielna pożyczka! Pko bp kredyt hipoteczny posiada w swojej ofercie skredytowanie kosztów zakupu i ich wartość może rozłożyć nawet na długoterminowy okres spłaty sięgający długości mieszkaniowego zobowiązania.
Ryzyko od zawsze było częścią oszczędności, w latach siedemdziesiątych osoby zaciągające kredyt we frankach dziś cieszą się w pełni wykupionym mieszkaniem za połowy jego ceni, inni sparzyli się na opcjach zagranicznych, dlatego dwuwalutowe kredyty mieszkaniowe to rozwiązanie do osób poszukujących konsensusu.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *