Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Emeryci bez abolicji

abolicja podatkowa

abolicja podatkowa

Ulga abolicyjna przypada tylko tym co pracują za granicą. Dochody w pracy bądź z prowadzonej firmy. Abolicja nie przysługuje podatnikom z zagranicznymi emeryturami.

Osoby, które pracowały w 2009 roku za granicą w państwie, które ma umowę z Polską o uniknięciu płacenia podwójnego podatku przewiduje proporcjonalne odliczenie, muszą w Polsce dopłacić podatek.
Aby tego uniknąć trzeba skorzystać z abolicji podatkowej. Abolicja podatkowa polega na tym, że osoba pracująca za granicą może odliczyć od podatku kwotę stanowiącą różnicę między podatkiem obliczonym zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia, a kwotą podatku odliczonego od uzyskanych dochodów.
Ulga ablicyjna nie dotyczy emerytów. Ulga musi się odnosić do przychodów, których uzyskanie wymaga aktywności, aktywność w postaci włączenia się w życie gospodarcze kraju. Według tego ulga nie dotyczy przychodów z rent, emerytur, najmu, dzierżawy. Ponieważ takie przychody niewątpiliwe wiążą się z posiadaniem przez daną osobę pewnego statusu (rencista, emeryt) lub składników majątku nie podlega uldze.
Wielu emerytów może czuć się dyskryminowanych. Lecz mowy tu o dyskryminacji nie ma. Nie ma ponieważ, dochody z emerytur stanowią inna kategorię dochodów niż dochody z pracy.
Jasno określa stan dochodów podlegających abolicji ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych art. 27g.
Opodatkowanie emerytury z zagranicy nastąpi wyłącznie w kraju zamieszkania emeryta. Emerytura wypłacona przez jedno państwo osobie mającej inne miejsce zamieszkania w drugim państwie podlega opodatkowaniu wyłącznie w kraju zamieszkania.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *