Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Żyjesz dobrze z bankiem – masz sukces!

Podstawową i gwarantującą sukces regułą wziętą z życia jest  dobroć. Dobroć wobec innych. Dobroć popłaca. Przecież uczyliśmy się religii i wpajano w nas te podstawowe zasady egzystencji międzyludzkiej. Bądź dobrym, a zostanie Ci to wynagordzone. Nie wierzyliśmy, zastanawialiśmy się wielokrotnie nad sensem dobroci kiedy kopano nas w tylną część ciała. Zwątpienie, załamanie, spadek poczucia własnej godności. Przy jednakowej bezsilności. Pamiętaj bądź dobrym, a zostanie Ci to wynagrodzone to nie puste słowa. Jednak daleko nie musimy szukać przykładów na spełnienie gadania ludzkiego.  Słowami Epikur’a „Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i uczciwie” można potwierdzić prawdziwość zasad.

Nasza dobroć, otwartość i uczciwość dostrzegą właśnie Ci, którzy muszą to dostrzec. Jeśli żyjemy dobrze z bankami to odnosimy sukcesy. To pewne. Dobre relacje firm z bankami to cały sukces funkcjonowania każdej firmy.

Jak to odnieść do Polski. Jak to ugryść jeśli chodzi o właśnie wpomniane wyżej banki? Powiedzmy, że żyje nam się lepiej jeśli za przyjaciela mamy bank. To jasne. Ale czy dla wszystkich aż tak jasne. Nie wydaje mi się. Najnowsze dane pokazują, że mino kryzysu my,  mówie my, ale mam na myśli firmy polskie mają dobre relację z bankami. Swoją drogą tylko głupek podcina gałąź na której siedzi :) . Wracając do tematu to ponad 82% polskich szefów firm uważa , że ma odpowiednie wsparcie od strony instytucji finansowych. To jeden z najlepszych wyników wśród dwunastu państw Uni Europejskiej, ponieważ średni wynik ich to 62%. Posiadamy naprawdę dobry wynik, ponieważ wyżej znajdują się tylko Filipiny, Tajwan i Chile.

Dobry wynik może być skutkiem łagodnego przejścia poprzez kryzys. Banki polskie nie odcinały się w dużym stopniu od swoich klientów jak to czyniły banki innych krajów, by złagodzić kryzys. Banki nie żądały natychmiastowego zwrotu zadłużenia, i tworzyły mocny filar pomocy dla swoich klientów.

Makroekonomicze wytłumaczenie całego procesu na zadowolenie przedsiębiorców jest łatwe. Nie myślmy sobie, że nie odczuliśmy kryzysu. To złudne myśli, ponieważ banki zaciśniły pole do polityki kredytowej – tylko w mniejszym stopniu niz inne kraje. Negatywne wrażenia przedsiębiorców z innych krajów to właśnie odczucia z brakiem dostępu do kapitału dla firm.[wg Citi Handlowy] Ponadto osłabiony popyt na kredyt był skutkiem ograniczonego planu inwestycyjnego dla firm. Zatem wymagania są mniejsze, jeśli jest mniejsze zapotrzebowanie.

Wiara w dobroć robi cuda. Polskie firmy, a dokładniej 21% firm wierzy, że w najbliższym czasie nastąpi jeszcze lepsze finansowanie przez banki ich działalności.  Oczywiście nie obędzie się bez odniesienia do pozytywów – są również głosy pesymistów i równoważą się one z pozytywnymi aspektami poprawy finansowania. Jest to dowód na rozsądne podejście firm polskich mimo trudności kredytowych.

dobrze zyj z bankiem, a odniesiesz sukces

dobrze zyj z bankiem, a odniesiesz sukces

[źródło:Grand Thornton]

Silna gospodarka państwa stanowiąca silny fundament do rozwoju przedsiębiorstw w Polsce przyniesie sukces. Sektor finansowy jest tego dowodem.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *