Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt hipoteczny podsumowanie mieszkań w 2009 roku

kredyt hipoteczny w podsumowaniu mieszkan 2009Ubiegły rok 2009 mimo kryzysu trwającego już od jakiegoś czasu nie próżnował w ilości sprzedanych mieszkań. Takie wyniki robią mętlik w głowach tych, którym na myśl przyszło kupno mieszkania, a przestraszeni wizją upadłości i rozciągającego się po kraju wszechobecnego kryzysu, wycofali się.
Żal lub złość tu nie ma nic do rzeczy, ponieważ jak w słynnym powiedzeniu „co będzie to będzie” na wszystko i na wszystkich przyjdzie odpowiednia pora.
Wracając do tematu sprzedanych mieszkań, najlepszym powodzeniem cieszyły się mieszkania dwupokojowe i niedrogie mieszkanie trzy pokojowe, które były bowiem z zasięgu możliwości kredytowej potencjalnego kupca. Zdolność ta jednak wynikająca z badań Metrofinanse nie była taka mała, bo wynosiła 342 tyś zł. Według tych samych badań mieszkania zostały średnio kupowane za wartość 200-400 tyś zł (aż 59% mieszkań). Te mieszkania cieszyły się popularnością w przeciwieństwie do mieszkań za cenę powyżej 500 tyś zł (13%). Drodzy Państwo miło mi poinformować, że wśród nas są również bogacze, którzy w roku 2009 byli w stanie kupić mieszkanie za kwotę powyżej 800 tyś zł (2%). Jak na bogaczy przystało pewnie oni nie musieli mieć kredytu. Kredyt hipoteczny bowiem przyznawany jest odpowiednio do możliwości kredytowych każdego potencjalnego kredytobiorcy. Na podstawie tych danych wywnioskować można, że średnia cena transakcyjna mieszkania będącego przedmiotem obrotu wynisiła 357 tyś zł i była prawie 100 tyś zł niższa jak w roku 2008.
Powiedziałam cene teraz kolej na wielkość mieszkania. I tu można wymieć:

  • Lokale dwupokojowe stanowią 44% wszystkich sprzedanych mieszkań
  • Lokale trzypokojowe lecz o małej powierzchni użytkowej mającej około 50-60m kw – stanowi 34%
  • Lokale w przedziale 45-60 m kw – stanowi 40%
  • Lokale posiadające większą powierzchnię użytkową od 75 m kw to 9% sprzedanych mieszkań
  • 6% lokali sprzedanych o powierzchni mniejszych niż 30 m kw.

Mieszkania o małej powierzchni użytkowej ok 52 m kw według Mertohouse to najczęściej poszukiwane mieszkania.
Po cenach mieszkań i po wielkości metrów kwadratowych przypadających na te mieszkania przyszedł czas na roku budowy owych mieszkań. Można tu powedzieć, że największym zainteresowanie cieszyły się w roku 2009 mieszkania wybudowane po 2000 roku (35% transakcji). Lecz mieszkania starsze wybudowane w latach 1970-1990 również należą do grupy pożądanych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *