Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Idą nowe fundusze Franklin Templeton

Franklin Templeton

Franklin Templeton

Amerykański gigant Franklin Templeton posida około trzydziesto procentowy udział w rynku zagranicznych funduszy w Polsce. Takie procentowe i nie małe posiadanie tak znanych funduszy w naszym kraju powoduje to, że otwierają się nowe szane i możliwości w Polsce. Możliwości to przede wszystkim około 300 miejsc pracy i wprowadzenie funduszy w walucie polskiej.

Wprowadzonych zostanie siedem fuduszy w których można inwestować w złotych. Powodem zainteresowania się rynkiem polskim przez amerykańskiego giganta jest chęć dania możliwości inwestowania w globalne fundusze inwestycyjne bez ryzyka kursowego. Daje to możliwości inwestowania przez bezpośredni dostęp do rynków zagranicznych bez barier. Powiekszona zostanie sieć dystrybucji i przez 2 lata te 30-40% aktywa stanowiły właśnie fundusze złotowe. Celem Franklin Templeton jest dotarcie do największych banków, nowych klientów w postaci ubezpieczycieli, i sieć niezależnych doradców.

Dla polaków jednak to może być zbyt nieufny inwestor na naszym rynku. Bowiem nie ufamy do końca obcym firmom i nie powierzamy im swoich oszczędności. Polacy wciąż niewiele inwestują na zagranicznych rynkach.W naszych oczach to nadal zagraniczna firma, która oferuje swoje produkty zagranicą.

Ale to nie powinno powstrzymać rozwóju zaplanowanych inwestycji przez Franklin Templeton. Już w 2007 roku powstało biuro(około 180 osób), które pracuje na potrzeby całej Europy. Dalsze plany rozwoju to miedzy innymi powiększenie biura i zatrudnienie do około 500 ludzi.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *