Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Drugie życie Monnari

bank na pomoc Monnari

bank na pomoc Monnari

Monnari Trade SA to firma odzieżowa z siedzibą w Łodzi. Firma posiada duże problemy na rynku odzieżowym. By pomoc była skuteczna muszą pomóc banki. Decyzja o losach to między innymi redukcja długu i konwersja na akcje. Monnari jest w fazie upadłości układowej. Nowy prezes od początku swego zarządzania odnotował na swoim koncie pierwsze sukcesy. Jednym i najważniejszym było przekonanie banków kredytujących firmę na zmianę układu z spółki likwidacyjnej na spółkę układową.
Dalesze kroki jednak muszą podjąć wierzyciele, gdzie część z nich podejmię decyzję co do redukcji swoich wierzytelności o 65% , a część kolejna z nich podejmie odpowiednie kroki co do zamiany swoich wierzytelności na akcję spółki po kursie 2,40 zł za walor, aż o 50% wyższym od aktualnego notowania.
Banki śpieszą na pomoc, ale niekt nie obiecuje, że to będzie proste. Monnari ma bowiem ponad 700 wierzycieli. Długi Monnari to ok 140 mln zł. Banki mają niezły orzech do zgryzienia, bowiem dług Monnari ok 95,5 mln zł to kredyty. Kredytów udzieliły cztery banki.
PKO BP liczy się z największą stratą, ponieważ kredyt udzielony opiewa na sumę 52 mln zł – bank odzyska tylko 23,8 mln zł. Również niekorzystna sytuacja rysuję się dla Raiffeisen Banku, mino rozliczania kart płatniczych, z których odzyskał 14,7 mln zł, Monnari będzie musiało oddać dług w postaci nieruchomośći to około 58%. Deutsche Bank PBC w zamian za dług nie chce przyjąć nieruchomości, żąda 60% wierzytelności w ratach (w latach 2011-2012). Do największych stratnych zaliczamy BOŚ (Bank Ochrony Środowiska), który zabezpieczając się kredytem przyjoł tylko weksel. Odzyska w ten stratny sposób tylko 3,67 mln zł.
Monnari Trade SA wierzy w dobre ułożenie się spraw i wyjście z dołku długu i kryzysu. Prezes jest przekonany, że wszystko idzie w dobrym kierunku i w ciągu dwóch miesięcy spółka zawrze układ z wierzycielami.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *