Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Trudne kredyty krótkoterminowe- jak dugo jeszcze?

Dlaczego to my musimy ponosić koszty i karę za coś co nie zrobiliśmy? Tak już jest, że dostają zawsze najsłabsi. Mowa tu o załamaniu się światowej ekonomii. Otóż sprawcami całego kryzysu są banki, które prowadziły nieodpowiedzialną politykę kredytową. Skutki takiego postępowania są dramatyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie jest trudno o kredyt. Wzrosły koszty kredytu i gdyby tego było mało wzrosły również zabezpieczenia banków przed podjęciem decyzjii kredytowej. To jest komiczne, ponieważ to banki narobiły „bigosu”, a tracą na tym zwykli obywatele.
Zaostrzająca się polityka kredytowa stosowana przez banki tylko pogarsza sytuację finansową małych i średnich firm. Obawa, że koniec kryzysu jest daleki – to główny powód stosowania przez banki takich praktyk. Ale to tylko pogarsza sytuację. Banki przez to pogłębiają spowolnienie, bo firmom brakuje funduszy na działalność. Dwie trzecie banków tak uważa o dalekim końcu kryzysu. Jeśli tak będzie to czeka nas fala upadłości małych i średnich firm oraz zwiększenie się bezrobocia.

kredyty korotkoterminowe nie należą do łatwych

kredyty korotkoterminowe nie należą do łatwych

Rozważne dysponowanie pieniędzy głównie depozytów klientów przez banki musi być dobrze skalkulowane. Natomiast ryzyko w działalności banku zawsze jest.
Taka analiza banków wobec potencjalnych klientów może się odbywać poprzez skrupulatnie sprawdzany bilans firmy. Brane są pod uwagę takie kwestie jak na przykład, czy firma ma alternatywne źródła dochodu, bieżące wydatki finansowe, ile ma inwestycji. Największe zmiany wobec małych i średnich przesiębiorców ubiegających się o kredyt dotyczą zabezpieczenia kredytu, gdzie takim zabezpieczeniem może być tylko nieruchomość: ziemia, siedziba, magazyn, hala produkcyjna. Banki wymagają przynajmniej 30/40% wkładu własnego. Banki posiadają również bardzo bolesne marżę, które wzrosły nawet dwukrotnie w niektórych przypadkach.
Poszukiwane są przede wszystkim kredyty krótkoterminowe na finansowanie. Nie cieszą się zainteresowaniem kredyty długoterminowe, bo wiele firm nie decyduje się na nowe zakupy.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *