Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Auto na kredyt samochodowy?

Wiele jest dróg by osiągnąc sukces

Każdy przedsiębiorca, który posiada firmę jako niezbędne wyposażenie firmy musi posiadać także samochód. Lecz w dobie kryzysu nikt nie kupuje samochodou – no,  chyba że na firmę. Kryzys odbija się również na rynku motoryzacyjnym. Firmy chętnie ogladają nowe auta, deklarując zakup w formie leasingu. Często jednak z tego nic nie wynika.

wiele jest dróg by osiągnąć sukces

wiele jest dróg by osiągnąć sukces

Wejście w posiadanie samochodu jak już wspomniałam może odbywać się na wiele sposobów.
Jednym z nich jest samochód prosto z salonu. Lecz tu nie ma zbyt wielu zwoleników, a powodem dla którego tak jest to prawo. A jaśniej niejasności w prawie. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że od samochodu z homologacją ciężarową można odliczyć cały VAT(nie jak wcześniej max 6 tyś zł). Lecz tu Polska sie broni i chce ograniczyć to prawo. Tłumacząc się złą sytuacją finansową, gdzie dzięki tym zakazom Polska zyska ok 1,3 mld zł.
Leasing tylko w 30%. Taka mała liczba leasingu maże mieć związek z tym,  że jest drogi i całkowity koszt leasingowanego pojazdu wynosi ok 120% jego wartości w salonie. A ponadto opłata wstępna zazwyczaj wynosi ok 30% wartości auta.
Jazda wypożyczonym w Holandii to prawie 100% małych i średnich firm korzysta z tego typu wyjścia. W  Polsce to kilka procent. To jest naprawde dobre rozwiązanie i dziwi mnie fakt, że tak mało firm tak nie robi.  Przemawia za tym niski koszt. Zaletą jest niewątpliwie niższe miesięczne raty niż w leasingu i nie trzeba wpłacać opłaty wstępnej. Ponadto nie trzeba się martwić o ubezpieczenie, jego rejestrację, serwisowanie i naprawy. Wszystko to leży na głowie wypożyczalni.  Po takich zaletach na usta się ciśnie MINUS – auto nigdy nie będzie własnością firmy. W Polsce firmy chcą mieć na własność auto. A na zachodzie nie – wolą inwestować za te pieniądze, a auto traktują jako narzędzie pracy.
Auto na kredyt samochodowy jest coraz bardziej przystępniejszy dla firm. Banki wychodzą na przeciw obniżając okres spłaty kredytu. Lecz i tak to jest dość ciężka decyzja kredytowa. Bowiem  każda firma zanim podejmię decyzję kredytwą dwa a nawet i trzy razy przeliczy te same pieniądze.  Zawsze bowiem może pojawić się nowa okazja  na inną formę kredytowania firmowego auta.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *