Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyty na pomoc cd…

cd…
wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w kryzysie oferują niemal wszystkie kraje Uni Europejskiej – to nie dziwne, ponieważ firmy te dają zatrudnienie ponad 100 mln obywateli Uni. Aby jednak uzyskać taką pomoc firmy muszą spełnić 7 warunków:

  • firma musi zanotować spadek sprzedaży co najmniej o 25%
  • uregulowanie z Urzędem Skarbowym
  • opłacone składki na ubezpieczenie społeczne
  • opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne
  • opłacone składki na Fundusz Gwarnatowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Pracy
  • musi od uzyskanych kwot odprowadzić podatek dochodowy od os.fizycznych i składki od wynagodzenia za pracę
  • firma nie może się znajdować się w sytuacji upadłości

bankructwa firm w Polsce według województw

bankructwa firm w Polsce według województw

Powyżej umieściłam diagram przedstawiający upadłość firm według województw w Polsce. Nie ma powodów do zadowolenia z sytuacji, gdzie firma upada i ludzie w niej pracujący tracą pracę – to jest pewne, ale może być pocieszający fakt, że sytuacja w Polsce nie jest jednak jeszcze najgorsza. Inaczej się mają firmy w innych krajach. Tak jak na zachodzie sytuacja upadłości firm jest znacznie gorsza niż u nas.
We Włoszech w pierwszym półroczu roku 2009 padło ok 30 firm dziennie! Pomoc natępuję w wysokości 23 mld euro funduszu i stowarzyzenie banków dostało 60 mld  euro na kredyty dla małych i średnich firm.
We Francji w drugim kwartale 14 tyś. firm zgłosiło poważne problemy. Francuzi liczą, że banki udzielą kredytów na kwotę 15 mld euro. Ma to uratować 150 tyś. miejsc pracy.
Na wyspach sytuacja firm nie jest lepsza. 75 % pożyczek  w wysokości 1 mln funtów dla firm zabezpiecza rząd.

Nie ma recepty na sukces. Ogólne przekonanie jest takie, że kryzys mamy już za sobą. Optymizm przedsiebiorców nie opuszcza. Jednak ważnym jest w celu uniknięcia kłopotów finansowych  zapoznanie się z pakietem antykryzysowym i zastanowić się jak go wykorzystać w swojej firmie. Co ważne pakiet ten nie jest tylko dla firm mających już kłopoty finansowe – wręcz przeciwnie pozwoli on na sprawne funkcjonowanie firmy i ominięcie krysysu.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *