Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt jako koło ratunkowe

kredyt na ratunek

kredyt na ratunek

Kryzys gospodarczy przede wszystkim w mniejszym stopniu przechodzą firmy małe i średnie. Najlepiej one sobie radzą z kryzysem, ponieważ ostrożnie podchodzą do finansowania inwestycji z kredytów oraz wytwarzają proste produkty, które zawsze znajdą nabywców. Nie zmiejszając faktów wiele firm nie poradziło sobie z kryzysem i przechodzi ciężkie czasy lub wręcz upadły. Takie spowolnienie gospodarcze w kraju ciąż trwa. Trwa przez to zmiejszenie eksportu – co może oznaczać, że polskie produkty przestają być konkurencyjne na innych rynkach zagranicznych.
Pisze o kole ratunkowym nie bez przyczyny. :) Polski rząd uchwalił pakiet antykryzysowy dla firm, które cierpią z powodu dekoniunktury. Pakiet ten pozwoli firmom również dobrze funkcjonującym na zabezpieczenie się przed niespodziewanymi kłopotami.
Jeśli jednak takie rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanych skutków to może się teraz nasuwać pytanie czy przypadkiem kredyt tu nie pomoże? Bo ogólnie wiadomo
GRUNT TO WYBRAĆ DOBRY BANK – który przyzna kredyt, ale nie zabije prowizją :)
Załamanie się światowego rynku finansowego miało kulminację w upadku kilku amerykańskich banków. Walczy z kryzysem jeszcze bank motoryzacyjny General Motors, próbując sprzedać swoją najważniejszą markę Opla.
Są również firmy zyskujące w kryzysie. Do nich należą głównie przedsiębiorstwa handlowe. Tak jak pisałam wcześniej obniżają marżę i sprzedają produkty, które zawsze się sprzedadzą. Oprócz firm handlowych, owoce zbierają również firmy zajmujące się doradztwem finansowym. Ale im na pomoc przyszły banki, które wnikiliwie prześwietlały kondycje finansową kredytobiorców żądając od nich coraz większego zabezpieczenia.
Poniżej przedstawiam diagram obrazujący sytuację kto odpadl, a kto pozostał na rynku według źródła:Grupa Euler Hermes :

branże upadłe i żyjące

branże upadłe i żyjące


formy prawne firm - bankructwa

formy prawne firm - bankructwa

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *