Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Finansowe nowinki – kredyt na ile nas to interesuje

pieniądze z bankomatu i kredyt gotówkowy

pieniądze z bankomatu i kredyt gotówkowy

Bankomat? :) finansowa rewolucja… zdaniem Paula Volckera tak właśnie jest. Jego zdaniem jest to najpotężniejszy wynalazek jaki dokonano w świecie finansowym w ostatnim dziesięcioleciu. Na jakie nowinki finansowe czeka każdy z nas.
U progu XXI wieku wielu speców od finansów uznało, że nowa „technologia finansowa” (sztuka krajania i siekania  długu) będzie bardzo korzystna dla banków jak i społeczeństwa. Obecne stulecie ma się troche inaczej. Pierwsze siedem lat to innowacyjność. Eksplozja produktów innowacyjnych o mniej lub więcej zrozumiałych walorach wynikających z zaawansowanych metod obliczeniowych i wyższej matematyce.
Wynalazczość nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów. Miała ona większyć efektywność finansową – zwiększyła, ale tylko dla banków. To banki zebrały całą korzyść jaką była śmietanka z wysokich opłat. Ta wynalazczość nie odbiła się również najlepiej na gospodarce USA.
Biorąc pod uwagę to co napisałam wcześniej nasuwa się myśl, że w sumie to najważniejszym wyzwaniem dzisiejszych czasów będzie właśnie uzyskanie na nowo akceptacji społeczeństw na nowe innowację ze świata finansów. Przecież wszelkie inne światowe dziedziny bazują na nowoczesności i nowych rozwiązaniach ułatwiających ludziom sprawne funkcjonowanie.  Finanse muszą na nowo odkryć pozytywne aspekty innowacyjności. Bo tylko w taki sposób zostaną zaspokojone potrzeby klientów.
Nowe pomysły przynoszą strach i ograniczene zaufanie
Ostatnio pojawiła się nowa propozycja finansowa, a raczej nowy sposób odbudowy bazy kapitałowej banków o nazwie „obligacje warunkowo zamienne”.
W dobie wzmożonej ochrony środowiska bankowcy musza powiązać dwa aspekty – ekologii i finansów. W związku z tym trwają pracę nad „ekologicze derywaty”. Stanowiące zabezpieczenie przed ryzykiem wynikającym z zanieczyszczenia środowiska. Kolejnymi rozwijającymi się nowościami mają być: handel algorytmiczny (tz transakcję sekundowe).
Według już wspomnianego przeze mnie bankowca Paula Volckera prawdziwym wyzwaniem baków ma być przekonanie społeczeństwa, że banki potrafią przyczynić się do dobra ogółu :)

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *