Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Segment detaliczny a kredyty

Jeszcze do połowy 2010 roku firmy mogą czuć się zagrożone. Przede wszystkim na tą sytuację  ma się wzrost bezrobocia. Również można pod uwagą mieć kończący się sezon letni i polepszenie się między innymi descypilny płatności po stronie dłużnika. Ogólny wpływ na sytuację ma również kurs złotego, szybka restrukuryzacja się firm. W gospodarstwach domowych pogorszenie sie warunków bedzie jeszcze w przyszłym roku. Nieregularnie spłacane kredyty skutecznie popsuje portfel kredytów. Głównie przyczynią się do tego kredyty ratalne, kredyty gotówkowe. Tego typu kredyty udzielane są najczęściej na dowód i bez zabezpieczeń lub tylko bazujące na żaświadczeniu o dochodach. Są to kredyty zagrożone które obecnie sięgają 9% a w ciągu następnego roku mogą wynieść 15%.
Pogłebiające się bezrobocie i powiązane z nim reakcję rynku pracy spowodują, że w 2010 najgorsze czasy będą dla jakości pożyczek. Dobre i złe czasy dla kredytów, a co się za nimi wiąże dla banków.
Na dobre czasy mogą liczyć banki Pekao, BZ WBK, BRE, czy Handlowy. Natomiast złe czasy nastaną dla banków detalicznych takich jak Getin, Millennium, PKO BP. Ale bez obawy sytuacje tych banków mogą jeszcze uratować kredyty hipoteczne, są silne i długoterminowe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *