Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Czy banki martwią się o kredyty?

I tak i nie. W sektorze gospodarstw domowych staje się problemem. I zadziwiająca jest tu statystyka, gdzie w sektorze dla firm takiego problemu nie ma. Znaczy to, że kryzys mija?
Kredyty nieregularnie spłacane  zwiększają się. W październiku wzrost nastąpił  o 4,5%, gdzie w sierpniu wzrost kształtował się na poziomie 6%.
Kredyty dla gospodarstw domowych w 2010 bedą odpowiadały za wieksza część wzrostu  wskaźnika tzw. kredytów niepracujących.
Gospodarka staje na nogi i poprawia się tym samym kondycja finansowa firm. Daje to odzwierciedlenie  obrazowe w pożyczkach dla firm. Portfel nieregularnie spłacanych pożyczek skurczył się o 72 mln zł. Zaistniał tu pewien łańcuch powiązanych ze sobą procesów, bo:
Zbyt duża liczba zatrudnienia w firmach spowodowała, że firmy weszły w spowolnienie. To dało skutek zwolnień, a więc wzrost bezrobocia do ponad 20 %.  To natomiast spowodowało, że ludzie nie mają pieniędzy na spłatę rat kredytów nie byli w stanie spłacać swojego zadłużenia.
Miejmy nadzieje, że obecnie nie nastąpi taka sytuacja. Powodem tego może być fakt, że firmy już nie muszą przeprowadzać tak gwałtownych zwolnień, więc bezrobocie nie będzie tak rosło. Duży wpływ na obecną sytuacje mają kredyty mieszkaniowe. Bo są stabilne i długoterminowe. Posiadają wyższą jakość.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *