Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Co polskie banki robią na Syberii?

67 mln złotych – to kredyty z polskich banków na zakończenie biurowca w Nowosybirsku.
Ta nieprawdopodobnie wielka suma z połączeniem funduszy z banku rosyjskiego zwanego Łanta Bank pozwoliła na dokończenie biurowca w trzecim co do wielkości mieście w Rosji. Nie było to łatwe ponieważ, z powodu ogólnokrajowego kryzysu wiele z planowanych lub rozpoczętych inwestycji w tym seberyjskim regionie skończyła się fiaskiem.
Polnord mógł dokończyć swoją inwesytcję budowlaną dzięki pomocy polskich banków. Współpracuje z Nordeą, BRE czy PKO BP i to właśnie od nich Polnord dostał na budowę kredyty z polskich banków.

Jendak takie inwestycje za granicą nie są takie proste. Wiążą się z ryzykiem inwestowania. Polskie banki nie chcą ryzykować i zabezpieczać kredytów hipoteką  na nieruchomość połóżoną w obcym państwie, a szczegołnie tak odległych jak Syberia. Dlatego wyjściem z sytuacji było zabezpieczenie tych pożyczek nieruchomościami, które Polnord posiada w Polsce. W sytuacji, gdyby kredyt nie był spłacany, bank nie miałby możliwości szybkiej egzekucji z takiego zabezpieczenia. I dlatego jak wpomniałam wyżej jedynym z takich zabezpieczeń kredytu na budowę za granicy,  a nawet i kupno mieszkania może być inna nieruchomość położona w Polsce.

Finansowanie inwestycji w Rosji to duży kłopot, ponieważ podwykonawcy domagają się minimum 50 % zaliczki. Wiadomo nie od dziś, że sa na świecie ludzie nieuczciwi, i tacy znadują się też w Rosji. Zdażyło się tak, że nawet po wpłaceniu zaliczki opewającej na sumę 2 mln zł wykonawca inwestycji poprostu zniknoł.
Wschodnie tereny są jednak dość łakomym konskiem dla inwestorów. W Nowosybirsku trwają pracę na budowlą mieszkań lub raczej budynków mieszkalnych na łączną ilość 260 mieszkań. Wykonawcami są rosyjskie firmy, Polnord  sprawdza jedynie jakość wykonywanych prac.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *