Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt mieszkaniowy – kiedy nie spłacamy!

Ciężkie czasy. Trzeba dokładnie zastanawiać się nad każdą wydaną złotówką. Jeśli mamy bardzo zobowiązujące kredyty, gdzie za nie płacenie rat grozi nam utrata swojego majątku to zastanawiamy się jeszcze dokładniej nad piorytetami wydatków.  Zakładając, mamy kredyt hipoteczny i nie mamy na raty miesięczne to nie zwlekamy tylko udajemy się do banku w celu „dogadania się”. Mniejsze raty, spłata w poźniejszym terminie. To wszystko jest możliwe zwłaszcza, że banki idą na rękę klientowi.
Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie „interesy” z bankami to czysta przyjemność.
Zdarza się, że banki wystawiają na sprzedaż nieruchomości należące do klientów za niespłatę kredytu. Liczba niespłacanych kredytów hipotecznych w Polsce to 2,54 mld zł.

„Nie taki wilk straszny, jak go malują” – banki w takich przypadkach chcą jak najpóźniej przeprowadzić licytację nieruchomości. Tu bardziej korzystna jest ugoda z kredytobiorcą, ponieważ ma to jedeną cechę: ceny nieruchomości (również z licytacji)  nie są zbyt atrakcyjne dla nabywców.

A więc taka sytuacja przejęcia przez banki nieruchomości i wystawienie jej na sprzedaż to ostateczność. Jest to bardzo złożona procedura, wymagająca złożonych kroków i dlatego jest mało opłacalna. Lepiej zmusić klienta do spłaty kredytu poprzez  negocjację podpisanej umowy.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *