Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Przypadki, kiedy bank nie da nam kredytu!

Banki skrupulatnie oceniają zdolność kredytową potencjalnych klientów. Jeśli jesteś singlem lub masz działalność gospodarczą dobrze opłacalną, ale w ryzykownym dla banku rynku – zapomnij o kredycie. Wysokie zarobki tez nie są gwarnacją uzyskania kredytu. To państwo w pańswie, bo banki mnożą odmowne decyzję kredytowe, które często maja się nijak do regulaminów. Więc, dobry humor, zły dzień pracownika banku. Czy to możliwe w dzisiejszych czasach?
Z góry mogą być skazani potencjali klienci posiadający pewne cechy przy ubieganiu się o kredyt. Singiel, konkubent, związek niemałżeński, wielodzietna rodzina… Banki,  oczywiście z nielicznymi wyjątkami,  nie udzielą kredytu mieszkniowego bądź budowlanego  wraz z zakupem działki pod budowę –  oczekują, aby działka była wkładem własnym. Z przykładem śpieszę  napisać , że BGŻ nie udzieli kredytu na budowę, jeżeli kredytobiorca dostał działkę w drodze spadku lub darowizny. Co to ma do rzeczy? Można wymieniać długo.
Do kolejnych absurdów banków zaliczyc można pewien bank w Warszawie , który  nie udzieli  kredytu lekarzom, chcącym pożyczyć 1,5 mln zł na zakup mieszkania o wartości 2 mln zł. Zakładając miesięczny dochód lekarzy 29 tys. zł netto. Obliczając, to zdolność kredytowa lekarza jest dużo większa  i przekracza nawet  2 mln zł od oczekiwanej kwoty kredytu. I tu  Bank może pożyczyć tylko… 750 tys. zł.
Kolejny przykład: 4-osobowa rodzina o dochodzie miesięcznym  3,5 tys. zł netto  dostanie kredyt w wysokości 191 tys. zł. Natomiast singiel, który również ma 3,5 tys.zł dostanie kredyt w wysokości 232 tys. zł.  I gdzie tu logika, singiel ma tylko minimalnie większą zdolnośc kredytową od rodziny, gdzie utrzymać się muszą 4 osoby.
zestawienie_zdolnosci_kredytowej

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *