Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyty dla Polaków pracujących za granicą

Polacy pracujący za granicą stali się nową grupą docelową banków. Często Polacy zarabiają tam bardzo dobrze, mają umowy i stałe dochody. Właśnie to upoważnia ich do brania kredytów w Polsce, na takich samych zasadach jak w przypadku kredytobiorców mieszkających w kraju. Dokumenty jakie bedą wymagane to przede wszystkim:

-dowód tożsamości,

-papiery dotyczące nieruchomości, którą chcemy nabyć (nieruchomość w Polsce),

-zaświadczenie o zatrudnieniu,

-wyciągi z konta z ostanich 3 lub 6 miesięcy w zależności od banku (konto zagraniczne nie jest akceptowane przez wszystkie banki),

-pozwolenie na pracę, istotne jest aby starający się o kredyt pracował legalnie i umiał to potwierdzić, a zatem jeśli pracujemy w kraju, który według międzynarodowych umów wymaga takiego pozwolenia to powinniśmy je bankowi przedłożyć.

W niektórch placówkach znajdziemy już gotowe druki w języku angielskim lub niemieckim, co ułatwi nam cały proces.. Właściwie im więcej dokumentów potwierdzających naszą wiarygodność tym szybsza decyzja w ocenie naszej zdolności kredytowej. Należy się spodziewać, że zostaniemy sprawdzeni w międzybankowym rejestrze, bank bowiem, będzie chciał się upewnić, czy nie mamy już kredytu w kraju, w którym pracujemy i czy przypadkiem nie zalegamy tam z jakimiś spłatami. Niektóre banki takie jak np Dom Bank(GetinBank) umożliwiają aby w naszym imieniu działał pełnomocnik ustalony podczas wizyty w banku, bez potwierdzenia notarialnego. Jest to szczgólnie wygodne w sytuacji gdy musimy wracać do pracy a czynności związane z przyznaniem kredytu jeszcze trwają. Ponieważ nie wszystkie banki darzą zaufaniem rodaków pracujących za granicą, w ofercie wielu brak kredytów dla tego typu odbiorcy albo są one nieco wyżej oprocentowane. Dlatego opłaca się porównać. Nieotrzymanie kredytu w jednym banku nie przekreśla sukcesu w innym! Pamiętajmy, że każdy bank stosuje indywidualną politykę kredytową i odrębny system oceny zdolności kredytowej.

Banki oferujące kredyty dla Polaków pracujacych za granicą:

Bank BPH, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank PBC, Dom (oddział Getin Bank), Fortis Bank Polska, GE Money Bank, Noble Bank, Nordea Bank, PeKaO S.A., PKO BP S.A.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *