Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt refinansowy

Wszyscy, którzy obecnie spłacają kredyty powinni porównać oferty innych banków. Czasem jest tylko różnica roku i zmieniają się np. marże banków, stopy procentowe, co robi dużą różnicę w skali całego kredytu. Wtedy warto zastanowić się nad kredytem refinansowym.
Istotą takiego kredytu jest zamiana właśnie spłacanego kredytu na inny, bardziej opłacalny, na korzystniejszych warunkch. Kredytobiorca podejmuje kredyt w innym banku mającym aktualnie lepszą ofertę. Spłaca w ten sposób przedterminowo kredyt podjety np. na mieszkanie, dom, budowę, remont lub inny. Nie można w tym momencie zapominać, że rezygnując z dotychczasowego kredytu będziemy musieli ponieść koszty jego zamknięcia, mowa tu o prowizji banku i innych opłatach. Nad tym punktem warto zastanowić się wcześniej, podejmując pierwszy kredyt.

Zaletami kredytu refinansowego jest np. wydłużenie czasu spłaty nawet na 40 lat, niewymagany wkład własny, możliwość przewalutowania, czyli zmiany i wyboru innej waluty, negocjacje w sprawie warunków spłaty np. ustalenie karencji. Dość ciekawą i kompleksową ofertę przedstawia w tej dziedzinie Expander. Oprócz pomocy w załatwieniu wszelkich formalności oferuje doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej waluty, co w przypadku laików jest bardzo pomocne. Kredyt refinansowy może nam pomóc obniżyć koszty kredytu nawet o 30 %. Ponieważ jednak umowy zawierane z bankiem są dla nas często nie do końca zrozumiałe warto zasięgnąć w tej dziedzinie rady eksperta.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *