Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt preferencyjny – pułapki

O tym, że kredyt preferencyjny nie należy się każdemu dowiedziało się w ostatnim czasie wielu z nas. Aby oszczędzić nam drogi do banku przedstawiam kilka warunków, które musimy spełnić aby otrzymać kredyt z dopłatą.

1. Kredyt nie jest przeznaczony dla osób samotnych tylko dla małżeństw. Wyjątkiem są osoby, które samotnie wychowują dzieci lub dziecko, lub utrzymują dziecko uczące się do 25 roku życia albo pobierają zasiłek pielęgnacyjny na dziecko.

2. Nieruchomość, którą chcemy nabyć lub zbudować nie może być za droga. Oznacza to w praktyce, że cena metra kwadratowego nie może być wyższa od średniej ceny za tenże metr kwadratowy uzyskanej w danym województwie. Np w  województwie świętokrzyskim średnia cena mkw. zostanie wyliczona na około 2700 zł, a my znajdziemy mieszkanie, którego mkw kosztuje 3000 dopłata nie obejmie nas.

3.Nieruchomość nie może być za duża. Mieszkanie nie może być większe niż 75 mkw. a dom nie może przekraczać 140 mkw. powierzchni użytkowej. Ponadto dopłata dotyczy niejako części kredytu, tej części, która finansuje jedynie 50 mkw. mieszkania i 70 mkw. domu, za resztę płacimy normalne odsetki. A zatem oprócz tego, że budujemy dom o powierzchni 140 mkw. dopłatą jest objęta cena połowy domu- 70 mkw.

4. Nie można mieć innej nieruchomości na własność ani być członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Warunkiem otrzymania kredytu jest zrezygnowanie z członkostwa a także rozwiązanie umowy o najem mieszkania jeśli takową posiadamy.

5. Kredyt przyznawany jest w złotówkach. Po ośmiu latach można go jednak refinansować a tym samym przewalutować. Ale uwaga na umowę z bankiem, czy nie zawiera ona klauzuli zabraniającej tego!

6. O zdolnośći kredytowej i warunkach przyznania kredytu decyduje bank. Nie wolno zapominać, że i w przypadku kredytu preferencyjnego trzeba również porównać banki. Każdy z banków ma swoje indywidualne oprocentowanie, prowizje i marże, które decydują o ostatecznej cenie kredytu. Aby ustrzec się przed tą największą pułapką, należy dokładnie porównać ofertę banków abyśmy przypadkiem, biorąc kredyt preferencyjny, nie zapłacili w rezultacie więcej niż za zwykły kredyt.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *