Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Czyste konto w BIK-u Twój pozytywny portret finansowy!

BIK to inaczej Biuro Iformacji Kredytowej powołane do życia w 1997 przez Związek Banków Polskich oraz inne banki. Zadaniem BIK-u jest gromadzenie i przechowywanie danych o aktualnych zobowiązaniach i historii kredytowej klientów. W bazie danych znajdują sie dane zarówno klientów indywidualnych jak i firm.
Informacje interesujące BIK to przede wszystkim:
-dane osobowe,
-informacje dotyczące aktualnych zobowiązań: zaciągnięte kredyty, wysokość zadłużenia, rodzaj waluty, data zaciągnięcia kredytu oraz co najważniejsze-terminowość spłat.

A zatem jeśli kredytobiorca terminowo spłaca raty tworzy tym samym pozytywny wizerunek, który może mu się przydać w przyszłości do podjęcia kolejnego kredytu. Dane te bowiem są udostępniane wielu bankom i SKOK-om aby ułatwić im decyzję, poprzez sprawdzenie i analizę zdolności kredytowej potencjalnego klienta.
Inormacje dotyczące twojej zdolności kredytowej mogą być przetwarzne bez twojej zgody przez następne 5 lat, gdy np. spłata raty opźni sie o 60 dni. Poza tym warto mieć „czyste konto” w BIK-u ponieważ banki i SKOK-i mogą, dla celów statystycznych, przetwarzać dane do 12 lat od wygaśnięcia zobowiązań.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *