Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Konto walutowe

Konto walutowe jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, które można założyć nie tylko w złotówkach, ale również w walucie obcej. Konta walutowe zakładają najczęściej osoby, które zamierzają na obcej walucie zarobić na kursie waluty. Jest przykładowo kurs waluty w chwili pozyskania środków nie satysfakcjonujący nas, to możemy poczekać na lepszy.

Konta tego rodzaju nie są może najtańsze, ale za to najlepsze konta walutowe w pełnym brzmieniu. Przykładem mogą tutaj być kredyty hipoteczne zaciągane w obcej walucie, które spłacać możemy w walucie, która jest nam bardziej opłacalna. Nowa ustawa antyspreadowa pozwala na spłatę swojego kredytu bezpośrednio w walucie. Umożliwia ona obniżenie spreadu, poprzez samodzielny zakup walut. Przy wysokich ratach są to niejednokrotnie niebagatelne kwoty.

Nie jeden z nas robi zakupy w zagranicznych sklepach drogą internetową, bądź też studiujemy za granicą albo po prostu często wyjeżdżamy lub podróżujemy za granicą. Również często mamy krewnych za granicą, którzy wysyłają na walutę, albo otrzymujemy rentę, emeryturę czy inne stałe wpływy. Konto walutowe w takich sytuacjach jest korzystniejsze niż w złotówkach.

Usługi związane z kontem walutowym są w każdym banku prawie takie same jak kont w złotówkach. W analogiczny sposób wykonuje się przelewy krajowe i zagraniczne, wpłaty i wypłaty. Podobnie jak w złotówkach możemy w obcej walucie zakładać lokaty a także otrzymać kartę płatniczą również w walucie.

Na co zwracać uwagę

Konto walutowe powinniśmy sprawdzić jak wysoko jest ono oprocentowane, oraz jakie są koszty za jego prowadzenie. W razie spłaty kredytu w walucie, sprawdźmy koszty przelewów walutowych. Sprawdzić także wysokość opłat za wpłaty i wypłaty walutowe, oraz za przelewy przychodzące z zagranicy, gdyż niektóre banki pobierają za to prowizję. Dobrze przyjrzeć się temu, czy za transakcje bezgotówkowe koszty przelewów są bezpłatne lub jeśli nie to jakie opłaty są za wewnętrzne a jakie za zewnętrzne pobierane.
Konta walutowe mają jeszcze wiele innych zalet. Decydując się na tego rodzaju konto, powinniśmy zrobić porównanie banków, gdyż i te oferują różne kondycje.