Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Konto osobiste

Konto osobiste inaczej mówiąc rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy zakładany jest w bankach osobom fizycznym na cele bieżące. Konta osobiste charakteryzują się tym, że nie wolno na nich gromadzić wpływów pochodzących z działalności gospodarczej. Służą one głównie do przekazywania stałych dochodów jak wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty i inne prywatne dochody.
Z kont osobistych dokonywane są z papierowe lub elektroniczne polecenia przelewów, wpłaty i wypłaty gotówkowe, bezgotówkowe rozliczenia rachunkowe i wiele innych objętych umową o prowadzeniu rachunku bankowego.
W obecnej dobie czasu konta osobiste są potrzebne każdemu. Wyjątek stanowią osoby starsze lub w podeszłym wieku. Dla ludzi młodszego pokolenia nie posiadanie konta osobistego jest rzeczą niezrozumiałą a raczej absurdalną. Bez konta bankowego nie da się załatwić wielu rzeczy. Do takich należą chociażby przelewy, które musimy załatwiać przy okienku bankowym lub na poczcie i niejednokrotnie stać w kolejce. W tym miejscu trzeba zrozumieć starsze osoby, gdyż jest to pokolenie, które nie miało możliwości zapoznania się ze światem komputerów. Również młodzi ludzie zakładając w banku konto osobiste bez dostępu do internetu nie mogą być zadowoleni. Konto bankowe bez dostępu do bankowości elektronicznej raczej niewiele nam daje. Tak jak starsze pokolenie, musimy z każdym przekazem lub rachunkiem lecieć do banku. Najlepsze konto osobiste dla każdego jest takie, które odpowiada zakładanym przez nas kryteriom i spełnia nasze oczekiwania.

Kto osiąga korzyści z kont osobistych?
Zaletą konta osobistego jest fakt, że nie musimy więcej naszych pieniędzy trzymać pod poduchą. Bank spełnia w tym wypadku rolę ochroniarza naszych pieniędzy, gdyż nie ma bezpieczniejszego miejsca na ich przechowywanie. Korzyści z tego odnoszą obie strony. Bank i klient. Nawet wtedy, gdy nie korzystamy z bankowości elektronicznej. Klient korzysta na tym, że ma swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu przechowywane, a bank na tym, że dysponuje naszymi pieniędzmi i zarabia nimi na swoje utrzymanie. Są między innymi lokaty, fundusze inwestycyjne, a w szczególności pożyczki, z którym my sami korzystamy.