Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Konto bankowe

Konto bankowe oznacza rachunek w banku, na którym prowadzone są zapisy stanu środków pieniężnych i należności dwóch podmiotów. Jednym z nich jest bank, który w myśl przepisów cywilno-prawnych zawiera umowę w oparciu o obowiązujący kodeks cywilny i prawo bankowe. Posiadacz konta bankowego przechowuje na nim swoje pieniądze i zleca bankowi dokonywanie rozliczeń pieniężnych.

Robiąc porównanie kont bankowych dojdziemy do wniosku, że najlepsze ze wszystkich jest internetowe konto bankowe. Jest ono prawie w każdym banku najtańsze, jeśli weźmiemy pod uwagę całość opłat za usługi i prowadzenie rachunku. Chodzi tu najczęściej o tzw. darmowe konto bankowe. Dzięki internetowi w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić nasz rachunek nie tylko za pomocą wyciągu, ale on-line, czyli na bieżąco. Internetowe konto bankowe oznacza również to, że mamy do niego nie tylko dostęp, ale również możliwość dyspozycji naszymi środkami pieniężnymi przez 24 godziny na dobę każdego dnia tygodnia, nawet i w święta!
Założenie konta bankowego sprowadza się do podpisania umowy o charakterze cywilnoprawnym, którą podpisują i zobowiązują się do jej przestrzegania obie strony. Sposób i zasady zawierania takiej umowy jest uregulowane prawem bankowym i kodeksem cywilnym. Umowa konta bankowego lub inaczej mówiąc rachunku bankowego, zobowiązuje bank do przechowywania naszych pieniędzy i dokonywania naszych zleceń rozliczeń pieniężnych przy jednoczesnym zachowaniem tajemnicy bankowej.
Najczęściej zakładane konta bankowe to rachunki wspólne, z których chętnie korzystają małżeństwa. Korzystać z nich można łącznie lub oddzielnie. Przeznacza się je dla więcej niż jedna osoba fizyczna.
Rachunek bieżący jest najpopularniejszym ze wszystkich, gdyż przeprowadzane są na nim prawie wszystkie rozliczenia. Na nie otrzymujemy między innymi nasze wynagrodzenia za pracę, oraz regulujemy nasze zobowiązania. Są one niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Innymi rodzajami kont bankowych są: konta pomocnicze, oszczędnościowe, konta walutowe i wiele innych w zależności od przeznaczenia.
Niezależnie od prawa bankowego, które ściśle określa nazwy rachunków bankowych, używa się dla nich również pospolitych nazw takich jak konto:

Nazewnictwo takie stosuje się w pospolitej gwarze, aby łatwiej określić przeznaczenie konta. Choć nazwy te wymyślone są przez nas samych, banki znakomicie radzą sobie z taką terminologią i doskonale wiedzą, o co nam chodzi. Nazewnictwo takie zastosowaliśmy również w powyższym menu.