Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Karta kredytowa oraz inne karty płatnicze – bankowe.

Karty płatniczeKarta kredytowa zwana kartą płatniczą lub plastikiem, jest jakby elektronicznym pieniądzem wydawanym przez banki lub instytucje finansowe. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kart elektronicznych.

Karty debetowe oraz karty kredytowe.

Karty debetowe są przypisane do rachunku bankowego danego osobnika i obciążane kwotami transakcji nieprzekraczającymi stanu konta w chwili jej wykonania.

Karty kredytowe umożliwiają nam korzystanie z kredytu przyznanego przez bank w granicach udostępnionego limitu.

Każdy z nas zadałby najchętniej pytanie, „jakie są najlepsze karty kredytowe„. Na tego rodzaju pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż kryterii rozpatrywania i tym samym rodzajów kart jest wiele. Przykłądowo karta visa, karta maestro lub karta mastercard to wszystko karty płatnicze. Różnią się jednak sposobem rozliczania i stopą oprocentowania. Nie wszystkie karty są wszędzie akceptowane. Coraz częściej rozpowrzechniana jest tzw. wirtualna karta kredytowa, która rejestrowana jest jedynie w systemie rozliczeniowym jako numer i można nią realizować jedynie transakcje typu „Card not present” czyli podobnie jak karta przedpłacona. Karty przedpłacone wymagają jak nazwa na to wskazuje przedpłacenia. Aby dokonać jakąkolwiek transakcję, trzeba ją wcześniej zasilić odpowiednią kwotą. Tego rodzaju karty nie są personalizowane ani dopisywane do jakiegokolwiek konta. Wydaje się je na okaziciela często, jako karty podarunkowe.

Banki – choć nadal nie wszystkie – pomyślały również o studentach, którzy nie mają dochodów ani nie prowadzą działalności gospodarczej. Dla nich wydawana jest tzw. karta kredytowa dla studenta. Karty kredytowe dla studentów, są jeszcze w dalszym ciągu dla wielu banków tabu, gdyż studenci nie dają żadnych gwarancji na spłatę zaciąganych kredytów.

Rozpatrując karty kredytowe pod kątem zamożności klienta, banki wymyśliły podział na:

  • klasyczna (classic)
  • srebrna karta kredytowa (silver)
  • złota karta kredytowa (gold)
  • platynowa (platinum), oraz
  • ekskluzywna (dla bogaczy)

Niezależnie od powyższego podziału, rozróżnia się również karty dla instytucji i klientów indywidualnych. Banki stosują odpowiednie oprocentowanie karty kredytowej w zależności od tego, dla kogo i na jakie cele ma ona służyć. W wyszukaniu dobrej karty może okazać się pomocną, porównywarka kart.