Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

iPKO Inteligo – Serwis internetowy

PKO Inteligo jest kontem bankowym w systemie bankowości elektronicznej, którego inwestorem został Bankgesellschaft Berlin AG. Obsługę internetowego konta bankowego zapewnia spółka projektowo-informatyczna „Inteligo Financial Services S.A.”, która jest własnością PKO BP. Konto Inteligo łacznie z e-Superkontem, prowadzone są od listopada 2002 przez PKO BP dzięki czemu, każdy klient może korzystać z bezpłatnych usług wielu bankomatów. Zakres działalności tej platformy z dnia na dzień się powiększa. Na dzień dzisiejszy można wymienić takie jak: płacenie za zakupy internetowe, doładowania telefonów komórkowych, transakcje bankowe, operacje bankowe, produkty depozytowe, kredyty, ubezpieczenia, obligacje, inwestycje itd. Z rozwiązań Platformy Interligo korzysta wiele firm, chociażby takie jak Powszechny Zakład Ubezpieczeń czy Bank Pocztowy S.A. Wielką zaletą jaką posiada serwis internetowy iPKO Inteligo jest pełna integracja wszystkich możliwych kanałow dostępu do konta. Jest to dostęp przez: stronę internetową www, zlecenia na infolinii konsultantowi call center, poprzez automatyczny servis telefoniczny IVR, wysyłanie wyciągów bankowych przez Email-em lub Fax-em, uzyskiwanie informacji na temat stanu konta i transakcji poprzez SMS oraz transakcyjny Servis Internetowy IPKO (Mobilny Inteligo), dla urządzeń mobilnych i telefonów komórkowych.

Działalność Internetowego Banku PKO „Inteligo”

Banku PKO Inteligo oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów oraz usług. Należą do nich m.in. konta internetowe, karty płatnicze, wszelkiego rodzaju formy oszczędzania i inwestycji, oraz uługi kredytowe i ubezpieczeniowe. Skrótowe informacje poniżej.

Konto

Konto prywatne jak już sama nazwa mówi, przeznaczone jest dla osób prywatnych, chcących korzystać z prostoty i wygody w codziennych operacjach bankowych dzięki nowoczesnej i wysocezaawansowanej technologii internetowej. Takie usługi jak: prowadzenie konta, dokonywanie przelewów i zleceń stałych przez internet samemu, wypłaty z ponad 3500 bankomatów PKO BP, eService i BZ WBK, kosztują klienta 0zł. Jeżeli miesięczne obroty bezgotówkowe przekroczą 100 zł, to nie nalicza się również żadnych kosztów za wydanie i używanie karty. Konto Inteligo pozwala na otwarcie w jego ramach otworzyć dowolnej liczby rachunków, które pozwolą klientowi na ułatwienie w zarządzaniu jego finansami. Do rachunku Inteligo dodaje się bezpłatnie, (zaraz przy zakładaniu) kartę „Visa Electron” lub „Inteligi MasterCard payPass” Dodatkowo dostaje się narzędzia do potwiedzania wykonanych operacji transakcyjnych, które instaluje się w swoim telefonie komórkowym. Są to m.in. karta zdrapka, hasła SMS, czy token-y.

Konto firmowe proponuje się tym, którzy prowadzą jaką kolwiek działalność gospodarczą. Firmy jednoosobowe, spółki cywilne oraz osoby wykonujące wolne zawody mają możliwość skorzystania z takiego konta. Inteligo daje klientowi pełen dostęp do środków przez internet lub telefon. Obsługa online zapewnia również otwieranie dowolnej liczby rachunków do każdego z kont Inteligo, a otwarcie i prowadzenie rachunków dodatkowych jest bezpłatne! Do rachunku wydaje się od ręki i bezpłatnie kartę „Inteligi Visa Electron” lub „Inteligo MasterCard PayPass”

Rachunek oszczędnościowy w Inteligo PKO BP, to bezłatne jego prowadzenie oraz brak opłat za jego założenie. Zysk w skali roku wynosi 4,20% przy czym wypłaty z rachunku są możliwe w dowolnej chwili. Odsetki za oszczędzanie naliczane są na koniec każdego dnia od bieżącej wysokości salda. Kapitalizacja natomiast dopisywana jest na koniec miesiąca i tego samego dnia, co na rachunku głównym konta. Wpłaty można dokonywać przelewem lub gotówką bez ograniczenia wysokości wpłaty czy czasu. Rachunek oszczędnościowy może założyć tylko osoba prywatna, która posiada konto Inteligo., w ramach którego może otworzyć tylko jeden rachunek oszczędnościowy.

Karty płatnicze

Karty do konta prywatnego Inteligo, to bezpieczna realizacja płatności tak w sklepach, punktach usługowych jak i przez internet. Karta pozwala na zarządzanie limitem, jaki można do niej przypisać. Limit taki umożliwia dokonywanie transakcji oraz bezpłatnych wypłat z bankomatów PKO BP, eService i BZ WBK. Przy tego radzaju koncie, wydawana jest karta debetowa „Inteligo Visa Electron” lub karta debetowa „Inteligo MasterCard PayPass”. Pierwsza i każda kolejna karta do rachunku głównego jest wydawana bezpłatnie. Ilość rachunków w jednym koncie jest dowolna. Do każdego dodatkowego rachunku, można zamówić dodatkową kartę debetową z tzw. usługą „Bankomaty bez granic” Pozwala to na bezprowizyjny dostęp do bankomatów w każdym zakątku świata. Usługa ta zawarta jest w abonamencie i kosztuje 4 zł miesięcznie. Automatyczny limit na karcie wynosi 5 tyś złotych na wypłaty gotówkowe, oraz 20 tysięcy złotych na transakcje bezgotówkowe w tym również internetowe. Za wydanie i używanie karty nie pobiera się opłat, jeżeli obrót bezgotówkowy karty przekroczy 100 zł miesięcznie.

Karta do konta firmowego, to karty typu „Inteligo Visa Electron” dla firm, oraz „Inteligo MasterCard Business PayPass” dzięki którym dokonujemy płatności na całym świecie tam, gdzie kaceptowane są karty VISA. Dotyczy to zarównopłtności przez internet, telefon oraz we wszystkich punktach usługowo-handlowych.Wysokość dziennego limitu ustala klient sam i w każdej chwili może zmienić jego wysokość. Automatycznie do karty przypisany jest limit kredytowy w wysokości 5 tysięcy złotych na wypłaty gotówkowe, a 20 tysięcy na transakcje bezgotówkowe. Za usługę „Bankomaty bez granic” pobiera się 4 zł. miesięcznie. W koncie Inteligo masz możliwość otwarcia dowolnej liczby rachunków, gdzie do kazdego rachunku konta głównego można otrzymać osobną kartę debetową. Również w dodatkowych kartach można uruchomić usługę „Bankomaty bez granic”.

Karty kredytowe oferowane prze Bank to, „Inteligo Visa payWave” oraz „Inteligo MasterCard PayPass”.
Ta pierwsza, czyli „Visa PayWave” spełnia rolę dwóch kart naraz, tj. Debetowej i kredytowej. Za usługi i handel płacimy korzystając z kredytu, a z bankomatów wypłacamy gotówkę z rachunku indywidualnego. Rzeczywisty dzień spłaty kredytu jest stały i klient wybiera go sobie sam. Przenosząc kartę kredytową z innego banku do Inteligo, klient zyskuje przez pierwsze 6 miesięcy użytkowania karty, promocyjne oprocentowanie w wysokości 9,9%. Możliwość ustalenia automatycznej spłaty przez klienta w wysokości 4%, jednak nie mniej niż 50 zł miesięcznie. Maksymalna kwota całkowitego limitu kredytowego wynosi 50 tysięcy złotych. Warunkiem uzyskania limitu jest stały miesięczny dochód w wysokości minimum 1000 złotych,a bezodsetkowy okres jego spłaty wynosi 55 dni. Okres kredytowania 12 miesięcy z możliwością automatycznego przedłużania na rok następny.
Karta kredytowa „Inteligo MasterCard PayPass” różni się od powyższej tym, że klient może dodatkowo posługiwać się usługą płatności bez PIN-u, czyli bezstykowo. Standardowa transakcja zbliżeniowa może wynieść maksymalnie 50 złotych dziennie. W Inteligo klient ma prawo określić dzienną kwotę zbliżeniową sam. Przykładowo na 100 złotych, czyli 2 razy po 50 zł jednego dnia. Pozostałe warunki odnośnie tej karty są prawie takie same jak karty „Visa payWave”.

Oszczędności i inwestycje

Jeżeli chodzi o oszczędzanie i inwestycje dające klientom zysk ze zdeponowanych środków finansowych, to „Internetowy Bank PKO BP Inteligo” oferuje rachunek oszczendnościowy, oraz niezmiernie szeroką paletę lokat i inwestycji. W zależności od tego, na jaki czas i jakie kwoty zamierzamy ulokować na rachunku lub koncie, Bank zaproponował następujące formy oszczędania i inwestycji.

Lokaty

hop lokata z zyskiem do 10% – jest lokatą progresywną, której zysk skacze każdego miesiąca coraz wyżej, aż w ostatnim miesiącu lokaty, odsetki naliczane są z 10% zyskiem w skali roku na lokatach 6 i 12 miesięcznych. Klient sam decyduje przez jaki okres chcxe oszczędzać, oraz to czy lokata ma być automatycznie przedłużana. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 złotych a maksymalna bez ograniczeń. W przypadku zerwania umowy na lokatę, kapitał zostanie wypłacony wraz z odsetkami naliczonymi za okres poprzedzający zerwanie umowy. Za miesiąc w którym została zerwana umowa nie nalicza się odsetek. Otwarcie, prowadzenie oraz likwidacja lokaty jest bezpłatna.

igo lokata z miesięczną kapitalizacją odsetek – gwarantuje miesięczne oprocentowanie w wysokości aż do 5,4% w skali roku na lokacie 12M. Umowne okresy lokat zawierane są na czas: 3, 6, 9 i 12 miesięcy, z możliwością automatyzacji przedłużeni okresu depozytowego. Minimalna kwota potrzebna na otwarcie depozytu wynosi 1000 zł. Do otwarcia lokaty nie wymaga się posiadania ani otwierania nowego konta Inteligo, ani podpisywania umowy. Po zakończeniu okresu lokaty, kapitał wraz z odsetkami zostanie automatycznie przelany na konto wskazane przez klienta. Oprocentowanie w skali roku naliczane jest następująco: za 3 miesiące lokaty 5,00%, za 6 miesięcy 5,10%, za 9 miesięcy 5,20% i za 12 miesięcy 5,40%.

Lokata o zmiennym % – świetne rozwiązanie na oprocentowanie kapitału wraz z wypłatą odsetek nawet w razie rozwiązania umowy, jeszcze przed uływem terminu lokaty. Osoby prywatne w ramach konta prywatnego a osoby prawne w ramach konta firmowego mają prawo otworzyć lokatę o zmiennym oprocentowaniu, bez podpisywania dodatkowej umowy. Osoby prywatne mogą wybierać lokaty okresowe na 6 lub 12 miesięcy, a firmy na okres 6, 9 lub 12 miesięcy. Odsetki naliczane są codziennie, ale dopisywane do salda kapitału lub przelewane na rachunek główny kwartalnie. Zysk pochodzący ze skapitalizowanych odsetek podlega 19% opodatkowaniu. Minimalna kwota na założenie lokaty wynosi 5000 zł.

Lokata o stałym % – to gwarancja na stały zysk, gdyż oprocentowanie jest też stałe. Interesującym jest fakt, że z naliczonych odsetek można korzystać na bieżąco. Podobnie jak lokata ze zmiennym oprocentowanie, tą o stałym oprocentowaniu można również założyć w ramach konta prywatnego lub firmowego bez podpisywania odrębnej umowy. Okres umowny lokaty to 1, 2 lub 3 miesiące, a wysokość minimalnej kwoty to 1500 złotych. Do wyboru jest wariant automatycznego przedłużania tak długo jak długo oferta jest aktualna. Oprocentowanie w skali roku dla osób prywatnych wynosi: lokata 1 miesięczna 3,10%, 2 miesięczna 3,15%, 3 miesięczna 3,20%. Dla firm natomiast, za lokatę 1 miesięczną 2,65%, za 2 miesięczną 2,75% a za 3 miesięczną 2,85% w skali roku.

Lokata 3+3 – bardzo korzystne rozwiązanie dla klienta który zamierza solidnie zarobić na odsetkach. Za 3 miesięczny okres depozytu klient zyskuje 3,80%, a z chwilą kiedy przez kolejne 3 miesiące depozyt pozostaje na lokacie, oprocentowanie klienta wzrosnie do 4,00% za okres trwania lokaty. Lokata ta jest dostępna tylko dla posiadacza prywatnego konta Inteligo, a proces zakładania w serwisie internetowym www lub u konsultanta. Do założenia jest potrzebna kwota minimalna w wysokości 1000 zł. Z lokaty możnawypłacić peniądze w trakcie jej trwania, jednak nie cały wkład. Wysokość salda minimalnego musi pozostać na koncie, aż do zakończenia okresu umownego. Jeżeli lokat zostanie zerwana w pierwsyzch 3 miesiącach, to traci się prawo do naliczenia odsetek. Jeżeli natomiast uwowa zostanie zerwana w okresie między 4 a 6 miesiącem oszczędzania, to oprocentowanie będzie naliczone w wysokości 3,80% w skali roku, za rzeczywisty okres zdeponowanych środków pieniężnych, liczony w dniach. Kapitalizacja naliczana jest na koniec okresu umownego.

Lokata 6+6 oferuje zdeponowanie środków pieniężnych na okres 6 miesięcy lub kolejnych 6 miesięcy dodatkowo. Za oszczędzanie przez okres 6 miesięcy otrzymuje się zysk w wysokości 4,10% zdeponowanego kapitału, a oszczędzając przez kolejne 6 miesięcy zysk wyniesie już 4,30% od zdeponowanego kapitału. Zysk obojętnie czy po 6 miesiącach, czy po 12 miesiącach jest zapewniony. Lokatę można w całości założyć przez internet bez podpiywania odrębnej umowy. Wysokość minimalna tej lokaty wynopsi 1000 złotych. W razie wypłaty kapitału w trakcie trwania umowy, na lokacie musi pozostać przynajmniej wymagana, minimalnego wysokość salda. Można zdecydować się na wariant automatycznego przedłużania. Zerwanie umowy pomiędzy 7 a 12 miesiącem trwania lokaty, powoduje naliczanie odsetek w wysokości 4,10% w skali roku za rzeczywiste dni oszczędzania. Odsetki dopisywane są do salda lokaty lub przelane na wskazany rachunek. Jeżeli lokata zostanie przerwana w pierwszych 6 miesiącach, prawo do naliczenia odsetek przepada!

Inne formy oszczędzania i inwestycji

Rachunek oszczędnościowy – można otworzyć w ramach prywatnego konta Inteligo. Posiadacz konta Inteligo ma prawo do założenia tylko jednego konta oszczędnościowego. Za zgromadzone środki finansowe na tym koncie, naliczane są odsetki nawet do 4,20%. Wypłata naliczonych odsetek może być dokonana na żądanie, w każdej chwili. Zysk pochodzący z odsetek tego rachunku, należy opodatkować w wysokości 19%, zgodnie z ustawą o podatkach dochodowych. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od całości zgromadzonej kwoty i wynosi od 3,00% do 4,20%.

Obligacje – Serwis Inteligo oferuje obecnie 4 emisje obligacji, które udostępniono do sprzedaży. Cena emisyjna każdej jednostki wynosi 100,00 złotych. Są to:

  • Obligacje 2 letnie ze stałym oprocentowaniem 4,30% w sakli roku.
  • Obligacje 3 letnie ze zmienną stopą procentową 5,00% w skali roku (w tym przypadku chodzi o piewszy 6 miesięcy okres odsetkowy)
  • Obligacje 4 letnie indeksowane z oprocentowanie 5,50% (w pierwszym rocznym okresie odsetkowym)
  • 10 letnie emerytalne obligacje indeksowane z oprocentowaniem 5,80% (w pierwszym rocznym okresie odsetkowym).
  • IKE-Obligacje są dodatkową formą oszczędzania na emeryturę w ramach III filaru. Otwierając konto IKE-Obligacje można w jego ramach nabywać Emerytalne Dziesięcioletnie Oszczędnościowe Obligacje Skarbowe EDO którymi zajmuje się i prowadzi Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Dużym plusem tego rodzaju oszczędzania, jest zwolnienie z podatku dochodowego.

Należy pamiętać, że zawieranie transakcji na rynku dłużnych papierów wartościowych kryje w sobie ne tylko możliwe zyski, ale również wiele form ryzyka.

Rachunek maklerski – dzięki powiązaniu rachunków powstaje możliwość zarządzania swoim rachunkiem maklerskim prowadzonym w Domu Maklerskim PKO BP bezpośrednio ze swojego konta. Duża wygoda w zawieraniu trnsakcji giełdowych.

Otwarty Fundusz Emerytalny – PKO BP Bankowy OFE umożliwia stały dostęp do funduszu drogą online. Pozwala to na sprawdzanie w dowolnej chwili wartości zgromadzonego kapitału na koncie emerytalnym. Sprawdzić bieżące informacje o składkach na rachunku. OFE należy do II filaru emerytalnego.

Kredyty

Debet w wysokości do 2000 złotych otrzymuje klient w ekspresowym tempie, bo w przeciągu 90 sekund, zaraz po zaksięgowaniu pierwszego wpływu na Inteligo konto. Kwotę debetu można wybrać samemu w miarę swoich potrzeb i miesięcznych dochodów.

Kredyt odnawialny w ramach konta indywidualnego Inteligo może być przyznany w wysokości do 60 tysięcy złotych. Udziela się go drogą na podstawie umowy zawartej online z podpisem elektronicznym. Kredyt odnawialny przyznawany jest na 12 miesięcy z automatycznym odnawianie okresu na następne 12 miesięcy. Dzięki tej formie spłaty, nie trzeba spłacać całości zadłużenia w jednym roku. Warunkiem udzielenia takiego kredytu jest stałe zarudnienie na umowę o pracę, na zlecenie lub o dzieło. Także możliwy jest kontrakt menadżerski. Również rolnicy, emeryci, renciści i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Co najważniejsze, trzeba posiadać zdolność kredytową.

Pożyczka Inteligo na dowolny cel może być udzielona w wysokości od 5000 złotych do 20 000 złotych. Okres kredytowania nawet do 96 miesięcy. Spłatę można rozpocząć dopiero po 3 miesiącach od chwili otrzymania pożyczki. Jeżeli zaistnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki w całości lub w części, klient nie ponosi dodatkowych kosztów. Wniosek o pożyczkę można składać online. Pożyczkę można ubezpieczyć na wypadek utraty miejsca pracy lub innych zdarzeń losowych.

Kredyt WŁASNY KĄT hipoteczny znajdujący się w ofercie PKO Banku Polskiego jest dostępny dla osób myślących o własnym mieszkaniu lub domu. Inteligo pomaga w doborze odpowiedniego produktu hipotecznego w zależności od formy zabezpieczenia jak i celu kredytowania. PKO BP za udzielenie kredytu hipotecznego nie pobiera żadnej prowizji , oprócz tego oferuje niską marżę bo już od 1,15%. Możliwe jest sfinansowanie do 100% wartości nieruchomości, a okres spłaty do 40 lat. Dodatkowo w okresie realizacji inwestycji, możliwa karencja w spłacie nawet do 36 miesięcy. Raz w roku można zawisić spłatę jednej raty. 25% kredytu, można przeznaczyć na dowolne cele, nawet nie związane z inwestycją.

Ubezpieczenia

Inteligo udostępnia dla swoich klientów i nie tylko, szeroką gamę ubezpieczeń majątkowych, turystycznych, OC, kart kredytowych i zdrowotnych! Z majątkowych polecane są PZU Dom oraz PZU Partner Minimum, z turystycznych Wojażer – Pomoc w Podróży i Bezpieczny Rowerzysta. W ofercie znajduje się także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, a z ubezpieczeń kart kredytowych tzw. Ubezpieczenie na szóstkę. W końcu z ubezpieczeń zdrowotnych proponowane jest NNW z assistance oraz ubezpieczenie Operacji i Porodów.

Ważne adresy Banku PKO BP Inteligo

Adres korespondencyjny: Adres do wysyłki dokumentów potrzebnych
w celu uzyskania i obsługi kredytów:
Dane, które należy umieścić na przelewie
Inteligo
Powszechna Kasa Oszczędności
Bank Polski Spółka Akcyjna
Pl. Bankowy 2
00-095 Warszawa
Inteligo
Powszechna Kasa Oszczędności
Bank Polski Spółka Akcyjna
ul. Tomasza Zana 32a
20-601 Lublin
PKO Bank Polski
Departament Rozliczeń – Bankowość Elektroniczna
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa