Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Idea Bank S.A.

Idea Bank jest spółką akcyjną z siedzibą w Warszawie przy ulicy Domaniewska 39. Bank specjalizuje się w udzielaniu pomocy przy rozwijaniu działalności mikro firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Wystarczy dobra idea, by otrzymać od banku pomoc w planowaniu prężnego rozwoju firmy. Ufając swoim klientom, Idea Bank oferuje łatwiejszy i szybszy dostęp do szerokiej gamy produktów bankowych. Są to m.in. pakiety kredytowe, oszczędnościowe i inwestycyjne, pozwalające tworzyć długookresowe rozwiązania dla przyszłego biznesu. Klient Idea Banku zostaje otoczony wysoko wykwalifikowaną opieką doradców, zapewniając jednocześnie ścisłą współpracę między bankiem i klientem, na każdym etapie prowadzenia i zakładania nowej firmy.

Oferty i usługi Banku

Lokaty dla klientów indywidualnych Idea Bank oferuje następujące lokaty:

Lokata Na Dobry Początek – z oprocentowaniem na 7,5% i okresem lokaty na 1 miesiąc. Kwota pomiędzy 1000 zł a 25 000 złotych.
Lokata PLUS 10% – wysokie oprocentowanie, dodatkowo o 10% więcej niż lokaty w innym banku. Okres lokaty trwa 3 miesiące. Oferta limitowana dla 1000 klientów. Potrzebny kapitał od 1000 zł do 50 000 złotych. Możliwa jest tylko jedna lokata dla nowych klientów Idea Bank.
Lokata Ping-Pong – 7% w skali roku. Kwota minimalna na założenie lokaty wynosi 1000 zł. Okres lokaty 1 dzień i dostępna online.
Lokata Elastyczna – 6,3% w skali roku z 3 miesięcznym okresem lokaty. Kwota minimalna 1000 złotych.
Lokata Efektywna – 6,5% w skali roku. Czas trwania lokaty 12 miesięcy. Minimalna kwota 20 000 złotych.
Lokata Stabilna – 6% w skali roku. Lokatę można zakładać na okres 3,6 i 12 miesięcy. Minimalna kwota na lokatę wynosi 1000 złotych bez górnej granicy.

Lokaty dla przedsiębiorcy

Lokata Przedsiębiorcza 8% – na okres 1 miesiąca i oprocentowaniem jak w nazwie na 8%. Dostępna od 1000 złotych a mksymalnie dopuszczalna kwota 10 000 złotych.
Lokata Ping-Pong Biznes – z krótkim okresem lokaty, bo trwającym jeden dzień. Kwota minimalna to 1000 złotych. Oprocentowanie w skali roku wynosi 7%.
Lokata Przedsiębiorcza-Biznes – z możliwością wyboru na jaki okres środki finansowe chcemy zdeponować. Istnieje 5 okresów: 1,2,3,6 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota wynosi 1000 złotych a oprocentowanie sięga nawet 6,1% w sakli roku.
Lokata Elastyczna Biznes – osiąga wysokie 6,3% oprocentowanie w skali roku. Lokata trwa tylko 3 miesiące.

Lokaty dla firm

Lokata OVERNIGHT jest lokatą nocną, na której środki pracują ze zmiennym oprocentowaniem opartym na WIBID O/N. Możliwa kwota minimalna, to 20 000 złotych bez górnej granicy. Odsetki przelewane są już następnego dnia roboczego z samego rana. Oprocentowanie nawet 90% (w/g WIBID O/N).
Inne dostępne lokaty dla firm w Idea Bank, to Lokata Przedsiębiorcza-Biznes oraz Lokata Elastyczna-Biznes.

Konta dla klientów indywidualnych

Konto IDEALNE jest bankowym bestselerem, gdyż jest bezpłatnym kontem osobistym z najlepszymi dodatkowymi usługami. Konto można założyć szybko i wygodnie drogą online. Idea Bank umożliwia całodobowy dostęp do konta i środków drogą online. Zgromadzone środki na koncie osobistym podlegają w całości przepisom o ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Konto oszczędnościowe – pozwala na wpłaty i wypłaty środków finansowych w dowolnym czasie, w dowolnej kwocie i bez jakichkolwiek ograniczeń. Zysk oszczędnościowy wynosi 4% w skali roku. Idea Bank umożliwia otworzenie maksymalnie 3 kont przez jedną osobę. Dostęp do środków online przez 24 godziny na dobę.

Konta dla przedsiębiorcy

Konto „Firma To Ja” – jest pakietem łączącym konto osobiste z firmowym. Idea Bank nie pobiera za nie opłat. Wygodny dostęp online przez 24 godziny na dobę.
Konto z Tabletem – wraz z abonamentem księgowym. Dostęp 24 godziny na dobę. Prezent za założenie konta.
Konto „Firma To Zysk” – przygotowane przez Idea Bank dla małych i dużych firm, które prócz aktywnych obrotów zamierzają jeszcze oszczędzać. Do konta wydawana jest karta Cashback 1%. Oprocentowanie sięga nawet 6% odpowiednio do wysokości wpływów na konto! Przy wpływach na rachunek do 10 001 PLN oprocentowanie wynosi 5%, od 10 000 do 20 000 zotych 5,25%, od 20 001 PLN do 40 000 złotych 5,50%, od kwoty 40 001 PLN do 50 000 złotych 5,75% i powyżej 50 tysięcy PLN oprocentowanie wynosi 6%.
Debet w Koncie „Firma To Ja” – jest bezpłatnym kontem dla osób fizycznych z działalnością gospodarczą. Za prowadzenie konta Idea Bank nie pobiera opłat. Za przyznanie debetu nie pobiera się prowizji. Górna granica debetu wynosi 20 000 złotych. Wygodny i szybki dostęp do konta kanałem online.
Konto Oszczędnościowe Biznes – z dostępem do każdej kwoty i w każdej chwili. Idea Bank umożliwia otwarcie aż trzech kont i dokonywanie wpłat i wypłat drogą online przez 24 godziny na dobę. Oprocentowanie w skali roku wynosi 5,6%.

Konta dla Firmy

Konto „Idealna Firma” – wymarzone konto dla spółek. W całości bezpłatny rachunek rozliczeniowy dla firm, który przygotował Idea Bank z myślą o tych, którzy nie lubią zbędnych wydatków. Konto można założyć online i jest dostępne 24 godziny na dobę.
Dla tego rodzaju firm dostępne jest również konto typu: „Firma To Zysk” oraz „Konto Oszczędnościowe Biznes

Kredyty

Kredyt na start – dla początkujących lub nowopowstałych firm na dofinansowanie i realizację planów związanych z działalnością gospodarczą firmy. Idea Bank finansuje przez rok ZUS dla firm jednoosobowych. Kwota na start może być udzielona w wysokości do 200 tysięcy złotych, a okres spłaty można rozłożyć aż do 15 lat. Możliwość uzyskania 15 000 złotych kredytu bez zabezpieczeń.
Pożyczka bezzwrotna – możliwa kwota do uzyskania maksymalnie 15 000 złotych. Pożyczka stworzona przez Idea Bank dla firm jednoosobowych na finansowanie potrzeb bieżących. W tego rodzaju kredytu, spłaca się jedynie odsetki naliczane od kwoty pożyczki, które dodatkowo można wliczyć w koszty związane z działalnością firmy. Kwota kapitałowa jaką udzielił Bank, może być umorzona, jeżeli klient spełnia wszystkie warunki jakie Idea Bank określił. Należy do tego m.in. regularne spłacanie odsetek, zawarcie umowy na abonament księgowy, oraz pewne comiesięczne wpływy na rachunek. Od firmy nie wymaga się stażu działalności gospodarczej.
Kredyt obrotowy dla firm, celem zapewnienia płynności finansowej ze stałym dostępem do gotówki. Idea Bank udostępnia w tym rodzaju kredytu, limit w rachunku nawet do 1 mln złotych, nawet bez zabezpieczenia i nawet dla nowych firm. Firma otrzyma 20% więcej niż w banku w jakim posiada rachunek obecnie. Możliwość wyboru między kredytem obrotowym i limitem w rachunku.
Kredyt inwestycyjny – na rozwinięcie i realizację odważnych pomysłów na dobry biznes. Możliwość otrzymania kredytu w wysokości do 3 mln złotych, na 100% inwestycji. Wysokość kredytu zależy od sposobu i rodzaju zabezpieczenia samego kredytu oraz jego celu. O kredyt mogą się ubiegać spółki prawa handlowego, przedstawiciele zawodów zaufania publicznego, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą oraz wspólnicy spółek cywilnych.
Kredyt Developer – Idea Bank stworzył kredyt dla developerów oraz podmiotów realizujących inwestycje budowlane oraz inne na sprzedaż lub wynajem. Możliwa kwota do uzyskania to 80% inwestycji opartej na wycenie rentowności tj. nawet 3 mln złotych.
Kredyt samochodowy – na sfinansowanie tak starego jak i nowego pojazdu samochodowego lub innego środka transportu. Możliwość uzyskania kredytu przez firmy rozpoczynające swoją działalność na podstawie oświadczenia. W razie kredytu na nowy samochód, pojazd nie może być starszy niż 12 miesięcy od daty jego zarejestrowania oraz nie więcej niż 15 tysięcy km przebiegu. Okres kredytowania nawet do 10 lat.

Inne

Konto Tax Free II jest indywidualnym kontem emerytalnym (IKE) zaliczanym do III filara. Jest dobrowolnym ubezpieczeniem na starość. Gwarantowane jest wysokie 8% oprocentowanie. Istnieje możliwością zwolnienia od podatku. Można do 80% zgromadzonych środków wypłacić w dowolnym czasie.
Leasing dla firm istniejących krócej niż 6 miesięcy, bez żadnych formalności na finansowanie inwestycji. Na środki trwałe zapłaty wynoszą 5% , a dla pojazdów od 0%.
Idea Bank oferuje swoim klientom wiele różnych i bezpłatnych usług m.in. Concierge Urzędowe. Jest to kompleksowa pomoc asystentów banku w wyjaśnianiu zawiłych finansowych pism urzędowych.