Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Getinbank – prawidłowa nazwa Getin Noble Bank S.A

Getinbank inaczej Getin Noble Bank S.A. powstał 4 stycznia 2010 z połączenia się Noble Banku z Getin Bankiem, natomiast w wyniku fuzji w dniu 1 czerwca 2012 nastąpiło jego prawne połączenie z Get Bank S.A. Na dzień dzisiejszy getinbank jako spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i kontynuuje swoją działalność pod nazwą Getin Noble Bank S.A. z centralą w Warszawie przy ul. Domaniewska 39. Często używana nazwa „Getin Bank” w reklamach i szyldach oraz pisana z małej litery bez odspępu ” getinbank „, jest detaliczną częścią ogólnopolskiego banku „Getin Noble Bank SA”.

Getinbank oferuje produkty oszczędnościowe, finansowe i inwestycyjne dla klientów każdego kalibru. Począwszy od klientów indywidualnych, poprzez małe i średnie firmy aż do samorządów i korporacji. Getinbank wprowadził do ofert bankowość internetową, doradztwo w zakresie inwestycji, nieruchomości, wsparcie prawno-podatkowe, oraz wiele innych innowacji.

” getinbank ” – działalność detaliczna.

Wspomniany już Getin Noble Bank SA znany również pod nazwą „ getinbank ” swoją działalność i usługi podzielił na dwie części. Do pierwszej należą osoby prywatne „DLA CIEBIE” , do drugiejzaś osoby prawne „DLA FIRMY”.

W grupie zwanej „Dla Ciebie” znajdziemy takie usługi i produkty jak:

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy SPŁATKA – możliwy do uzyskania w wysokości do 150 000 złotych. Oprocentowanie już od 8,7% z okresem spłaty rozłożonym na 7 lat. Za udzielenie kredytu nie pobiera się prowizji. Wymagane warunki, to: obywatelstwo polskie lub zagraniczne z kartą pobytu i zameldowaniem na terenie Polski, ukończone 25 lat oraz dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach. Istnieje możliwość uzyskania kredytu bez zaświadczenia o zarobkach.

Kredyt gotówkowy dla emerytów – j.w. bez prowizji za jego udzielenie, w wysokości od 1 tysiąca złotych do 150 tysięcy zł i oprocentowaniem już od 8,7%. Okres spłaty może wynosić od 3 do 84 miesięcy. Getinbank nie wymaga informacji z BIK. Wymagane jest natomiast przedłożenie dowodu osobistego lub karty pobytu (dla cudzoziemców) oraz dokument potwierdzający miesięczny dochód w wysokości minimum 550 złotych.

Konsolidacyjny kredyt gotówkowy – stworzono na zamianę dotychczasowych zobowiązań na jeden kredyt o niższej racie, jednym terminie spłaty całego zadłużenia orz uzyskania dodatkowej gotówki. Okres kredytowania od 3 do 96 miesięcy w zależności od wysokości kwoty ( od 1 tysiąca złotych do 150 tysięcy zł) i możliwości spłacania. Do otrzymania kredytu nie ma potrzebne jest zbezpieczanie hipoteczne, wystarczy 3 poręczycieli lub ubezpieczenie na życie. Również w tym przypadku wymagane jest obywatelstwo polskie lub karta pobytu od obcokrajowców, ukończonych 18 lat oraz zameldowanie i stałe żródło dochodów.

Limit kredytowy w rachunku – jest doskonałym rozwiązaniem na niespodziewane wydatki. Środki pieniężne dostępne są w każdej chwili w kwocie sięgającej nawet do 50 tysięcy złotych. Kwota ta uzależniona jest od wysokości wpływów comiesięcznych na Twój rachunek. Oprocentowanie limitu jest zmienne w zależności od aktualnej stopy procentowej. Okres spłaty kredytu wynosi 12 miesięcy i odnawia się automatycznie na taki sam okres.

Prosta pożyczka gotówkowa – udzielana przez getinbank zwykle na bieżące potrzeby bez zaświadczeń o zarobkach i bez poręczenia. Okres spłaty wynosi od 3 do 60 miesięcy a kwoty pożycki mogą być udzielane w granicach od 400 złotych do 20 tysięcy złotych. Warunkiem jak w każdym innym wniosku o kredyt jest posiadanie obywatelstwa polskiego i stałe miejsce zamieszkania. Do tego ukończone 25 lat, stałe żródło dochodów w wysokości minimum 600 złotych netto lub 550 zł jeżeli wniosek o kredyt dotyczy rencisty.29022012 Image Banner 728 x 90

Kredyty samochodowe

Kredyt Niski Procent – to kredyt na samochód nowy lub używany z atrakcyjnym oprocentowaniem oraz decyzją o udzieleniu w 2 godziny. Finansowanie wyższe nawet niż cena samochodu, bo aż do 110% wartości pojazdu. Getinbank umożliwia w ten sposób skredytowanie kosztów dodatkowych związanych z rejestracją, ubezpieczeniem i dodatkowym wyposażeniem samochodu.

Autokredyt dla Ciebie – podobnie jak „Kredyt Niski Procent” finansowany jest do 110% wartości samochodu przy zachowaniu prostych procedur. Możliwy tylko w PLN na długi okres spłaty, sięgający nawet do 120 miesięcy przy zakupie nowego pojazdu i do 96 miesięcy przy zakupie pojazdu używanego. Decyzja wydaje getinbank w kilka godzin po przedstawieniu oświadczenia lub zaświadczenia o stałych dochodach.

Autokredyt dla Twojej firmy – jest bardzo korzystny dla osób prowadzących działalność gospodarczą, gdyż nawet przy posiadającym już samochodzie, można skorzystać z kredytu refinansowego i tym sposobem odzyskać pieniądze zainwestowane w auto. Jest to idealny kredyt na zakup lub refinansowanie kosztów zakupu dowolnego pojazdu na bardzo długi okres kredytowania, bo aż do 120 miesięcy. Udzielany jest tylko w PLN nawet do 110% wartości pojazdu. Kredyt można ubezpieczyć również w getinbanku.

Kredyty hipoteczne

Kredyt Hipoteczny Stokrotka – tylko do końca 2012 roku! – na budowę, zakup lub remont domu albo mieszkania w wysokości 100% wartości nieruchomości. Okres kredytowania do 50 lat. Wysokość kredytu może wynieść 100 krotną wysokość twoich miesięcznych zarobków. Getinbank nie pobiera żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku ani prowizji, jeżeli posiada się polisę ubezpieczeniową do niego.

Kredyt hipoteczny Rodzina na Swoim – tylko do końca 2012 r. – dla małżeństw, singli i osób samotnych wychowujących dziecko. Kredyt objęty programem rządowym „Rodzina na swoim” z 50% dopłatą do odsetek przez okres 8 kolejnych lat. Zdolność kredytową można powiększyć o dochody członków rodziny. Finansowanie można uzyskać w wysokości 100% wartości nieruchomości, uzyskując przy tym niską marżę. Okres kredytowania może być rozłożony na 50 lat. Wysokość dopłat zależy od powierzchni nieruchomości, kwoty kredytu oraz stopy bazowej BGK. Przeznacza się go głównie na zakup lub budowe mieszkania o łacznej powierzchni użytkowej do 75 m2 a dla singli do 50 m2. Przy zakupie lub budowie domku jednorodzinnego natomiast, dofinansowanie dotyczy makszmalnej powierzchni do 140 m2.

Kredyt hipoteczny z Gwarancją – udzielany w PLN w wysokości do 100% wartości nieruchomości i okresem kredytowania nawet do 50 lat. Oferta ta gwarantuje niezmienne raty przez 5 lub 10 lat. Tym sposobem mamy pewność stałej raty niezależnie od sytuacji ekonomiczno-gospodarczych na rynku, nawet gdy nastąpi podwyżka stóp procentowych. Oprocentowanie jest niższe niż standadowe, a okres gwaracji klient wybiera sam.

Kredyt hipoteczny z marżą 0% – wyjątkowa promocja bez prowizji! Na kredyt przez pierwszy rok nie nalicza się żadnej marży. Finasowanie może wynosić maksymalnie do 107% wartości nieruchomości, a maksymalny okres kredytowania do 50 lat.

Kredyt hipoteczny „Rata Zero” – spłata kredytu rusza dopiero w momencie otrzymania kluczy do nieruchomości, czyli masz możliwość karencji aż do chwili wprowadzenia się. Maksymalny okres spłaty ograniczył getinbank do 50 lat a wysokość kredytu do 107% wartości nieruchomości. Nie wymaga się posiadania wkładu własnego. Głównie przeznacza się go na zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym.

Kredyt hipoteczny EURO-PLN – unikalne rowiązanie, pozwalające na zaciągnięcie kredytu w złotówkach i spłatę w walucie EUR na niskim oprocentowaniu. Kredyt przez piewrsze 2 lub 3 lata spłacasz w Euro. Maszi możliwość przedłużenia na kolejny rok albo 2 lata. Po tym czasie zostanie przewalutowany na PLN po kursie sprzedaży NBP. Dalsza spłata odywa się już w złotówkach. Wyskość kredytu do 100% wartości nieruchomości, a okres spłaty do 50 lat. Nie płacisz prowizji, jeżeli się ubezpieczysz.

Kredyt Deweloper na Bank – oferuje się wyłacznie na zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Przy współpracy getinbanku z firmami developerskimi możliwe są specjalne, bardzo korzystne warunki cenowe. Oprocentowanie może być nawet o 49% niższe od innych. Wysokość kredytu do 100% wartości i brak opłat za roypatrywanie wniosku.

Oszczędności

Lokaty terminowe złotowe w Getin Banku to pewny zysk, wysokie stałe oprocentowanie nawet do 6,6% w skali roku orazi duży wybór okresów deponowania od 1 do 36 miesięcy. Lokatę można założyć już od kwoty 500 zł.

Lokaty walutowe – terminowe i rachunki avista, dostępne są w 4 walutach: EUR, USD,CHF i GBP. Okres lokowania od 1 miesiąca do 3 lat ze stałym oprocentowaniem i dopisywaniem odsetekw ostatnim dniu okresu ujętego w umowie. Lokatę można założyć we wszystkich walutach na okresy 1,3,6 lub 12 miesięcy, a dla lokat w EUR i USD także na 24 lub 36 miesięcy. Możliwe przedłużanie automatyczne, na następne okresy. Do założenia lokaty wymagany jest wkład minimalny w wysokości 5 tysięcy CHF lub 100 EUR, GBP lub USD.

Symfonia zysków – w getinbanku jest ubezpieczeniem na życie i dożycie połączone z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym jako alternatywa regularnego oaszczędzania. Przy zakładaniu ubezpieczenia wpłata wynosi 10% składki jaką zainwestujemy, a reszta 90% wpłacana jest w ratach miesięcznych prze 10 kolejnych lat. Po tym okresie ubezpieczenie trwa jeszcze 5 lat, ale bez wpłat. Minimalna składka miesięczna wynosi 100 zł. W momencie zakończenia okresu ubezpieczenia, ochrona składki zainwestowanej jest na poziomie około 130%. Zysk oblicza się na podstawie najwyższego odczytu indeksu na przestrzeni ostanich 2 lat. Itd.

Bezpieczny zysk – to ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Inwestycje są szczególnie lokowane w papiery dłużne emitowane przez przedsiębiorstwa. Część środków lokowana jest przez Fundusz w obligacjach korporacji, a część na depozytach bankowych albo obligacjach Skarbu Państwa. Odsetki wzpłaca się kwartalnie.

Szczęśliwa siódemka – jest lokatą ubezpieczeniową na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, gdzie zyski z części depozytowej getinbank wypłaca kwartalnie. Gwarantuje się 100% ochronę składki jednorazowej.

Konta

Indywidualne Konto Emerytalne – dobre rozwiązanie na oszczędzanie i pomnażanie swoich pieniędzy. W getinbanku nadal oszczędzasz bez „podatku Belki” (19% podatku od zysków kapitałowych), jeżeli spełniasz warunki ustawy o indywidualnych kontach emerytalnych i indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego /Dz.U. nr 116 poz. 1205 z 2004 r. z późn. zm./ Gwarantuje się stałe oprocentowanie na okres 5 lub 10 lat, w zależności od wybranego wariantu. Istnieje możliwość dokonywania dobrowolnych dopłat na rachunek IKE w granicach rocznego limitu.

Konta osobiste – getinbank proponuje spokojny i bezpieczny sposób na przechowywanie oraz zarządzanie własnymi pieniędzmi. Możliwość założenia przy koncie osobistym, konta oszczędnościowego. Bezpłatny dostęp do konta poprzez internet. Rodzaje kont osobistych:

  • Konto Uniwersalne Plus: bezpłatne prowadzenie, jeżeli w ubiegłym miesiącu zaksięgowane zostały wpływy z innego banku w wysokości łącznej min. 750 zł, albo dokonano transakcji bezgotówkowych kartami debetowymi wydanymi do tego rachunku na wys. min. 400 złotych. Internetowe operacje w całości bezpłatne. Oprocentowanie w skali roku wynosi 0% poniżej 2 tyś. zł, 0,25% od 2 do 100 tyś. zł, a powyżej 100 tyś. zł już 0,5%.
  • Konto Słoneczne: dla klientów getinbanku od min. 55 roku życia. Oprocentowanie roczne wynosi tyle samo co konto Uniwerslane Plus. Możliwy dostęp do konta drogą internetową. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, jeżeli wpływy z innych banków wyniosą w poprzednim miesiącu minimum 500 zł, albo transakcje bezgotówkowe wyniosły min. 300 zł. Do konta można wnioskować dodatkową kartę debetową, za pośrednictwem której otrzymywać można zwrot 5% wartości zakupów dokonanych tą kartą na terenie całej Polski. Maksymalnie 25 złotych miesięcznie. Możliwa jest również linia kredytowa w maksymalnej wysokości do 500 złotych.
  • Konto Młodzieżowe: dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat. Dla niepełnoletniego klienta, konto może otworzyć dorosły posiadacz dowolnego konta ROR w getinbanku. Za prowadzenie konta getinbank nie pobiera opłat, zaś pozostałe czynności tak samo jak konto Uniwersalne. Od posiadacza konta młodzieżowego wymaga się comiesięczne wpływy w wysokości minimalnej 50 zł. Oprocentowanie w skali roku wynosi 0,25%. Na wniosek klienta udostępnia się bezpłatnie kartę debetową. Za obsługę karty getinbank nie pobiera opłat, jeżeli miesięczne operacje bezgotówkowe wyniosą określone minimum. Karta młodzieżowa upoważnia do dokonywania płatności przez internet, w sklepach a także wypłat z bankomatów.

Konta oszczędnościowe – z atrakcyjnym 2% oprocentowaniem powiększonym o drugie 2% premii za oszczędzanie. Razem 4% w skali roku. Nie wymaga się żadnej z góry określonej kwoty minimalnej na rachunku. Wysokość oprocentowania jest niezależna od stanu konta. Wpłaty i wypłaty w dowolnym czasie i dowolnej wysokości, również nie mają żadnego wpływu na ewentualna utratę odsetek.

Pakiet Zdrowia – to możliwość wyboru jednego z trzech zakresów prywatnej opieki medycznej dla siebie samego lub wersji rodzinnej. Getinbank oferuje głównie: pakiety dla osób od 18 roku życia, dla seniorów od 65 roku życia lub opcje rodzinne. Opieką medyczną objęta jest pomoc doraźna jak i domowa. Ubezpieczenie może założyć osoba prywatna posiadająca konto osobiste w getinbanku. Posiadacz ubezpieczenia otrzymuje kartę ubezpieczeniową, której zakres medyczny określony jest w zależności odwybranego pakietu.

Karty kredytowe

Visa Gold wydawana przez getinbank, jest przystosowana do płatności zbliżeniowych „Visa PayWave” do równowartości 50 zł. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, a sama karta zawiera w sobie bezpłatne ubezpieczenie „Bezpieczna Karta”. Kartę taką może posiadać klient getinbanku, którego miesięczne dochody netto wynoszą minimum 1500 złotych. Dzięki systemowi „GETIN Raty” zakupy powyżej 300 zł możesz rozłożyć na raty. Do karty ustalany jest przez getinbank odpowiedni limit kredytowy.

Visa Silver to karta kredytowa dla osób legitymujących się miesięcznym dochodem netto w wysokości minimum 650 złotych. Kredyt zaciągnięty na karcie i spłacony w okresie nie przekraczającym 56 dni, jest bez oprocentowania. Karta upoważnia do dokonywania opłat w placówkach handlowych i usługowych, oraz przez internet. Robiąc zakupy na kwotę powyżej 300 zł, dzięki systemowi „GETIN Raty” getinbank pozwala rozłożyć zapłatę na raty miesięczne. Płatności do 50 zł można dokonywać metodą zbliżeniową ‘Visa PayWave”. Limit kredytowy ustala getinbank.

Karta kredytowa Visa Gold UNICEF – jest kartą partnerską dzięki której 0,65% każdej transakcji trafia na konto UNICEF, celem ratowania zdrowia i życia bezbronnych dzieci. Posiadacz tej karty dysponuje 61 dniowym okresem bezodsetkowym. Maksymalny limit kredytowy dla karty getinbank ustalił na 50 tysięcy złotych. W karcie zawarte jest bezpłatne ubezpieczenie „Bezpieczna Karta” oraz „Bezpieczny Dom”.

Visa Gold Medicover – karta kredytowa tego typu posiada 10% rabatu na usługi medyczne w szpitalu Medicover, oraz 5% zniżki na zakup indywidualnego ubezpieczenia Medicover. Okres bezodsetkowy wynosi 61 dni, a dostęp do karty jest możliwy dla osób legitymujących się dochodem netto od 1500 zł. Jeżeli w przeciągu roku zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe o łącznej kwocie minimum 4200 zł, to za wydanie karty oraz jej obsługę getinbank nie pobiera opłat. Wypłaty gotówek z bankomatów na całym świecie są bezpłatne.

Visa Gold Arkady Wrocławskie – uprwnia do korzystania ze zniżek przy zakupach dokonywanych w wybranych sklepach i placówkach handlowych rejonu arkad wrocławskich. Dzięki karcie mamy dostę do wyprzedaży w powyższych sklepach dzień wcześniej. Okres bezodsetkowy dla karty wynosi 56 dni. Jeżeli posiadacz karty w ciągu miesiąca dokona zakupów powyżej 350 zł, to getinbank nie nalicza żadnych opłat za używanie karty. Zakupy można rozkładać na raty. W opłatach zawarte jest ubezpieczenie „Bezpieczny Dom” oraz „Bezpieczna Karta”.

Karty debetowe

Karta debetowa MasterCard PayPass™ – możliwość płacenia metdą zbliżeniową w punktach oznaczonych logiem PayPass™ Metodą zbliżeniową bez podawania PIN-Kodu można opłacić transakcję nie przekraczającą 50 zł. Getinbank nie pobiera opłat za obsługę kart, jeżeli obrót transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie minimum 100 zł. Karta ta dostępna jest w każdym pakiecie konta osobistego.

Karta debetowa dla kierowców – dostępna jest dla posiadaczy kont typu „Uniwersalne Plus. Uprawnia do zwrotu różnicy w cenie paliwa powyżej 4,99 zł za 1 litr, maksymalnie za 30 litrów miesięcznie, jeżeli płatność nastąpiła kartą debetową getinbanku. Obojętnie jaka stacja paliw, ważne że w Polsce. Bezprowizyjne wypłaty gotówki w bankomatach „Euronet”. Możliwe płacenie metodą zbliżeniową „PayPass”.

Visa Electron – jest kartą debetową wydawaną do konta osobistego w getinbanku. Wydanie jej oraz odnowienie jest bezpłatne. Przy obrocie miesięcznym 300 zł opłaconym kartąnie pobiera się opłat obsługę karty. Kartą można płacić w sklepach i przez internet. Możliwa płatność zbliżeniowa „Visa PayPass”. Bezpłatne wypłaty z bankomatów „Euronet”.

Program MasterCard Rewards™ – obejmuje płatności kartami debetowymi typu Debit MasterCard PayPass™ wydanymi przez getinbank. Za każdą transakcję płaconą tą kartą, zbierane są punkty. Za każde 4 złote jest naliczany 1 punkt. Już na start jako bonus dostajesy 100 punktów gratis. Zebrane punkty klient sam decyduje kiedy i na jaką nagrodę wymieni.

W grupie usługi i ofert pod nazwą „Dla Firmy” znajdują się:

Kredyty

Kredyt inwestycyjny – osiągalny do 100% wartości inwestycji brutto, takich jak: zakup środków trwałych, rozbudowa produkcji czy nowej infrastruktury. Okres kredytowania do 10 lat, a w razie zabezpieczenia pod hipotekę do 15 lat. Kredyt dofinansowywany jest przez Europejski Bank Inwestycyjny. Namniejszy kredyt jaki można otrzymać wynosi 50 000 zł.
W oferie specjalnej „Przyjazna inwestycja” uzyskasz kredyt w wysokości do 25% wartości przychodu za ubiegły rok. Kredyt można uzyskać w maksymalnej kwocie 1 miliona zł. Okres spłaty do 7 lat a pod hipotekę do 15 lat.

Kredyt przetarg – na realizację przetargów publicznych opartych o kontrakty Skarbu Państwa lub Jednostek Samorządu Terytorialnego. Finansowaqnie możliwe jest na kwotę łączną do 70% netto wartości kontraktu. Okres kredytowania od 3 do 24 miesięcy.

Kredyt na PIT – getinbank udostępnił na dowolny cel firmy, której działalność gospodarcza prowadzona jest od co najmniej 6 miesięcy. Wystarczy przedstawić PIT z przychodem większym niż 1 zł. Wyskość kredytu nawet do 50 tysięcy PLN z okresem kredytowania do 4 lat i prowizją od 0%.

Kredyt w rachunku bieżącym – do 1 mln złotych, bez zabezpieczeń z automatycznym odnawianiem. Dofinansowywany jest przez Europejski Bank Inwestycji, przez co koszty kredytu są dużo niższe. Warunkiem jego uzyskania jest wyciąg lub przedłożenie historii operacji z ostatnich miesięcy. Okres działalności gospodarczej firmy co najmniej 3 letni. Rozliczanie firmy opiera się na pełnych księgach rachunkowych. Firma musi posiadać konto w getinbanku.

Kredyt obrotowy – na zakup potrzebnych surowców i towarów, opłacenie faktur itp. Wysokość do 1 mln złotych i bez zabezpieczeń rzeczowych. Kredyt osiągalny w trzech walutach: PLN, EUR i USD. Maksymalny okres spłaty ustalono na 48 miesięcy. Również i ten kredyt dofinansowywany jest przez EBI, dzięki czemu koszt kredytu jest niższy.

Leasing w getinbanku – przeznacza się na sfinansowanie zakupu samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu medycznego, maszyn budowlanych i drogowych oraz innych maszyn i urządzeń. Okres leasingu zależy od rodzaju zakupu i leży przeciętnie w granicach od 60 do 84 miesięcy ale również mniej. Opłata wstępna 1% a dla pojazdów powyżej 3,5 tony 5%.

Faktoring – na czasowe załatanie dziury finansowej, spowodowanej kredytem kupieckim. Zamień przedterminowe należności finansowe z wystawionej faktury na środki pieniężne. Możliwość wykupienia wierzytelności przez getinbank w wysokości do 100% wartości faktury pomiejszonej o koszt faktoringu. Limit faktoringu wynosi 1 mln złotych, a okres finansowania maksymalnie 90 dni. Okres regresu wynosi 30 dni.

Kredyt z dofinansowaniem EIB – dzięki dofinansowaniu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Getinbank udziela tańsze kredyty, tj. z niższą marżą niż standardowe. Kredyt możliwy nawet do 25 milionów euro, z możliwością łączenia go dotacjami Unijnymi. Dotyczy to również nowych firm i przeznacza się go na zakup nieruchomości. Okres spłaty wynosi od 24 do 60 miesięcy.

Linia kredytowa – kredytem przyznawanym na 12 miesięcy z automatycznym odnawianiem się na kolejne 12 miesięcy przejściowego zadłużania firmy. Limit ustala getinbank na podstawie trzykrotności średnich wpływów miesięcznych na rachunek.

Kredyt pod dotację – stworzono z myślą o przedsiębiorstwach, które chcą realizować swoje przedsięwzięcia inwestycyjne przy współudziale dotacji środków z Unii Europejskiej. Możliwe jest sfinansowanie do 80% wartości inwestycji. Kredyt może być przyznany jako kredyt inwestycyjny albo pomostowy. Okres kredytowania do 60 miesięcy.

Kredyt z poręczeniem – dla firm nie posiadających zdolności kredytowej. Kredyt na rozwój firmy uzyskuje się dzięki poręczeniu z Funduszu Poręczeniowego bez innych zabezpieczeń. Przy 20% własnego kapitału, można uzyskać pozostałe 80% wartości kredytu. Kwota poręczeniowa wynosi od 100 tysięcy złotych do 2 milionów złotych.

Kredyt dla wolnych zawodów – getinbank pozwala przedstawicielom tych zawodów uzyskać preferencyjny kredyt aż do 100 000 złotych. Do grupy tej należą: lekarze, stomatolodzy, lekarze weterynarii, notariusze, komornicy, adwokaci, radcy prawni, architekci, doradcy podatkowi.

Rachunki

Getinbank oferuje firmom cztery pakiety kont firmowych, które łatwo można dostosować do potrzeb firmy, tak zakresu jak i rodzaj usług. Przykładowo konta dla nowych firm, które rozpoczynają dopiero swoją działalność lub ją prowadzą ale nie dłużej niż 12 miesięcy. Dla takich firm przygotowano konto „Moja Firma 3 start-up”.

Niezależnie od wspomnianych pakietów kont firmowych, Getin Bank S.A. oferuje dostę do rachunku bankowego poprzez telefon komórkowy. Bankowość mobilna „iGetin” jest bezpieczna i wygodna a na dodatek aplikacja i dostęp są bezpłatne.

Bankowość elektroniczna na najwyższym poziomie umożliwia zarządzanie finansami firmy poprzez kanał elektroniczny. Obsługa i dostęp są bezpłatne.

Jako opcje krajowe, getinbank oferje usługę rozliczania z kontrahentami i Urzędami za niskie opłaty.

Karty płatnicze.

Karty debetowe wydawane są firmom bezpłatnie. Wydanie PayPass z darmowym wypłacaniem z bankomatów sieci: Euronet, BZWBK oraz eCard. Do kart przypisane są pakiety ubezpieczeniowe w zakresie finansów. Do kart takich należą „MasterCard BusinessCard” oraz „MasterCard Executive BusinessCard”

Karty kredytowe getinbank wydaje firmom bezpłatnie razem z bezpłatnym kredytem do 59 dni. Limit kredytowy wynosi maksymalnie 30 tysięcy złotych. Karty wydawane są razem z pakietem bezpłatnych ubezpieczeń. Do kart tych zaliczane są: „MasterCard Executive BusinessCard”, MasterCard World Business” i Program lojalnościowy ‘World MasterCard Business Rewards”

Lokaty

Jednym ze sposobów na korzystne oszczędzanie jest lokowanie nadwyżek oraz lokaty dwuwalutowe, jakie proponuje getinbank przedsiębiorstwom. Oferuje się atrakcyjne oprocentowanie lokat terminowych na zasadzie negocjacji, oraz lokaty dwuwalutowe zoprocentowaniem wyższym niż standardowe depozyty. Lokaty dwuwalutowe można zakładać na okres od 2 dni aż do 12 miesięcy.